Przegląd akcesoriów do mycia samochodu

0
3211
Przegląd akcesoriów do mycia samochodu

Choć na pierwszy rzut oka mycie auta wydawać się może prostą czynnością, okazuje się, że nierzadko wymaga nie tylko wiedzy, ale i zastosowania nowoczesnych środków do pielęgnacji i konserwacji. O czym warto pamiętać, przystępując do czyszczenia naszego czterokołowego cacka?

Niezbędnik każdego odpowiedzialnego kierowcy

Każdy świadomy kierowca, dbający o wygląd własnego auta będzie wiedział, że jednym z niezbędnych akcesoriów do czyszczenia pozostaje specjalistyczny szampon. Warto by miał neutralne pH, dzięki czemu będzie bezpieczny dla wosku. Decydując się na wybór określonego produktu zwróćmy uwagę na ich wydajność, zapach i cenę. Do wyróżniających się zaliczyć można produkty marki Meguiar’s, Poorboy’s oraz bardzo ekonomiczne – Shiny Garage bądź ValetPRO.

Dobra gąbka to podstawa

Najlepszym wyborem gąbki do mycia auta pozostaje ta wykonana z miękkiej mikrofibry. Nie tylko doskonale rozprawia się z brudem, ale jest też bezpieczna dla lakieru. Może występować zarówno w postaci standardowej bryły, bądź mieć kształt rękawicy.

Glinka usunie największy brud

W przypadku bardzo dużych zabrudzeń, warto mieć w garażu glinkę oraz preparat do usuwania smoły. Właśnie te specyfiki sprawią, że najbardziej uciążliwy brud zejdzie szybko i sprawnie.

Mycie kół

Konserwacja kół i ich mycie wymagają również odpowiednich preparatów. I tutaj warto kupić takie w wygodnej formie atomizerów, by bezdotykowo pozbyć się najtrudniejszych zabrudzeń.

Wosk wzmacnia konserwację

Odpowiednia pielęgnacja auta to także używanie wosku. Ten nakłada się po dokładnym umyciu i spłukaniu auta, by chronił lakier przed uszkodzeniami. Podczas wyboru odpowiedniego wosku warto sugerować się jego twardością. Miękki wosk w płynie łatwo się nakłada i pozwala zachować głębię koloru lakieru. Tego rodzaju wosk powinien być stosowany latem.

Twardy wosk zaś jest bardziej wytrzymały, a jego aplikację najlepiej przeprowadzać za pomocą padów. Polecany głównie zimą, gdyż wtedy optymalnie i na długo chroni powłokę lakieru.

Przystępując do mycia auta pamiętajmy o staranności i odpowiedniej kolejności. Najpierw spłuczmy auto z kurzu, po czym umyjmy rozcieńczonym szamponem. Kolejno dokładnie spłuczmy, by następnie dokładnie powoskować. Na koniec pozostawmy lakierowanie i cieszmy się komfortem podróżowania wyjątkowo czystym pojazdem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ