Kaski motocyklowe szczękowe – zalety i wady

0
4040
Kaski motocyklowe szczękowe – zalety i wady

Jazda motocyklowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wielu starszych oraz młodszych osób. Jest ona bardzo dynamiczna, a także potrafi być komfortowa i niezwykle przyjemna. Oczywiście jazda motocyklem zwykle jest szybsza w porównaniu z jazdą autem, a motocyklista nie jest niczym osłonięty, więc konieczne jest zadbanie o odpowiednią ochronę dodatkową różnych części ciała. Bardzo istotną sprawą jest wybór właściwego kasku.

Na rynku produktów dla motocyklistów istnieje bardzo wiele rodzajów kasków, które zapewniają skuteczną ochronę głowy przed uderzeniami spowodowanymi upadkiem, itp. Dzięki nim można uniknąć bardzo poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. Do grona najczęściej wybieranych zaliczają się kaski motocyklowe szczękowe stanowiące pewnego rodzaju rozwinięcie kasków w wersji integralnej. Przed podjęciem decyzji o wyborze takiego kasku należy jednak rozpatrzyć jego wady oraz zalety, aby upewnić się, że jest on dopasowany do konkretnych wymagań i potrzeb.

Zalety kasków szczękowych

Kask szczękowy to produkt posiadający sporo cech wspólnych z kaskami integralnymi. Cechą charakterystyczną takiego zabezpieczenia jest jego otwierana szczęka, dzięki której kaski motocyklowe w wersji szczękowej łączą w sobie atuty kasków integralnych oraz otwartych. Bardzo ważnym atutem jest bogate wyposażenie takich elementów ochrony głowy, dzięki któremu kask jest bezpieczny oraz bardzo komfortowy. Atutem jest wspomniana otwierana szczęka, którą otwiera i zamyka się wygodnie oraz w krótkim czasie. Kolejną zaletą jest bardzo dobra aerodynamika takich kasków. Wielu motocyklistów ceni sobie kaski szczękowe ze względu na doskonała wentylację, a także komfortową wyściółkę.

Wady kasków szczękowych

Jedną z najpoważniejszych wad kasków w wersji szczękowej jest duża waga spowodowana przez rozbudowaną konstrukcję takiego produktu. Tańsze wersje charakteryzują się również większą głośnością. Dodatkowo przy niektórych wypadkach prawa fizyki i różne siły mogą zadziałać tak, że otwierana szczęka się ułamie. Do wad można zaliczyć odrobinę gorszy poziom bezpieczeństwa, szczególnie w tańszych wersjach.

Jaki kask szczękowy należy wybrać?

Jak widać, kask szczękowy jest elementem wyposażenia motocyklisty, który posiada wiele atutów oraz pewne wady, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że nie powinno się oszczędzać na kluczowej sprawie, jaką jest bezpieczeństwo, a już w ogóle złym pomysłem jest oszczędzanie na ochronie głowy. W związku z tym lepiej zrezygnować z tańszych wersji, które charakteryzują się słabym wyciszeniem oraz niższym poziomem bezpieczeństwa.

Decydując się na kupno takich kasków w Internecie, warto wcześniej sprawdzić i przymierzyć konkretne wersje w sklepach stacjonarnych. Dobrym pomysłem jest też porównanie określonych modeli w sieci pod względem parametrów technicznych. Istnieją też specjalne porównywarki cen, dzięki którym można kupić konkretny model kasku w bardziej przystępnej cenie. Kupując kaski w Internecie, należy jednak uważać na podróbki wykonane z materiałów niskiej jakości.

[Głosów:12    Średnia:2.5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dobrze wybrać szkołę jazdy?
Następny artykułHamownia w Lublinie

Czy można żyć bez motoryzacji? W moim przypadku zdecydowanie NIE! Uwielbiam dłubać godzinami pod maską swojej wysłużonej Skody i nieustannie uczyć się nowych ciekawostek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ