Jak wybrać idealne buty na motor?

0
414853
buty na motor

Motocykle cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, dlatego też producenci oferują swoim klientom coraz to lepsze buty motocyklowe. Oferta jest naprawdę bardzo szeroka i niesłychanie różnorodna, dlatego też wybranie najlepszych butów motocyklowych jest bardzo trudnym i czasochłonnym zadaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które w najbliższym czasie planują zakup nowych butów motocyklowych, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

Jak wybrać porządne buty na motor?

Profesjonalne buty motocyklowe (do kupienia na przykład w sklepie z akcesoriami motoryzacyjnymi: https://gmoto.pl/buty-motocyklowe,3573/) wbrew pozorom są bardzo ważną częścią stroju motocyklowego. W pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na typ danego obuwia. Wybór butów powinien być tak naprawdę uzależniony od tego, jaki motocykl posiadamy. Inne obuwie pasować będzie do motocykli sportowych, a zupełnie inne do motorów turystycznych lub enduro, które w naszym kraju cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na szczęście każdy szanujący się producent obuwia przy sprzedawanych produktach zamieszcza krótkie opisy informując nas do jakiego typu motocykla przeznaczone są tak naprawdę poszczególne modele obuwia. Oczywiście sam wybór typu obuwia to dopiero połowa drogi do sukcesu ponieważ bardzo ważną kwestie stanowią inne parametry.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Jednym z kluczowych parametrów są oczywiście kwestie bezpieczeństwa. Porządne buty motocyklowe powinny gwarantować wysoki poziom ochrony. Wśród doświadczonych motocyklistów panuje przekonanie, że im więcej ochraniaczy tym lepiej. Pamiętać należy jednak o tym, że kluczową rolę pełni także to, jak poszczególne ochraniacze są rozmieszczone. Solidne buty powinny ochraniać nie tylko całą stopę, ale również łydki i kostkę. Ważne jest również to, aby ochraniacze nie ograniczały swobody ruchów. Jeżeli wybierzemy za bardzo usztywnione buty, to musimy liczyć się z tym, że powodować będą one olbrzymi dyskomfort nie tylko podczas jazdy, ale również podczas poruszania się pieszo.

Rozsądny zakup

Na pierwszy rzut oka buty motocyklowe wyglądają jak zwykłe buty, które posiadają dodatkowe ochraniacze osłaniające nogi. Współcześni producenci potrafią jednak zaskoczyć swoich klientów oferują nowoczesne technologie i specjalistyczne rozwiązania, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających klientów. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród doświadczonych i początkujących motocyklistów cieszą się nowoczesne buty, które mają wzmocnione podeszwy w miejscu styku butów z dźwigną zmiany biegów. Można powiedzieć, że wzmocnione podeszwy stały się tak naprawdę standardem, ale pamiętać należy o tym, że nie wszystkie modele korzystają z dobrodziejstwa tego patentu. Przed zamówieniem wymarzonych butów warto upewnić się, czy w rzeczywistości posiadają one wzmocnione podeszwy.

Godne polecenia są również buty, które umożliwiają swobodną wymianę poszczególnych części. Dzięki temu zamiast wydawać fortuny na nowe buty w wielu przypadkach wystarczy szybka wymiana starej podeszwy. Godne polecenia są przede wszystkim te buty motocyklowe, które wykonane są z materiałów zabezpieczających przed przemoczeniem i zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza. Materiały oddychające są bardzo dużym plusem, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby sprawdzić jakość materiałów.

Gdzie kupić buty motocyklowe?

Bardzo ważną kwestią jest również to, gdzie kupujemy nasze buty motocyklowe. W pierwszej kolejności warto inwestować w obuwie od renomowanych producentów, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że będzą nam sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania. Najtańsze buty znajdziemy w Internecie, ale należy pamiętać o tym, że na aukcjach internetowych jest wielu oszustów, dlatego też warto sprawdzić sprzedawcę.

[Głosów:11    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ