Interkom motocyklowy – jaki najlepszy?

0
4073
Interkom motocyklowy - jaki najlepszy?

Świat motocykli jest tak fascynujący, jak i świat samochodów. Dla niektórych zapaleńców jednak jest najważniejszy, dlatego istotne pozostaje to, by motocykliści mogli się za sobą porozumiewać. Co warto wiedzieć o najpopularniejszym sposobie komunikacji motocyklistów – interkomie?

Przydatny na wyjeździe grupowym

Jeśli większa grupa motocyklistów wybiera się w dłuższą trasę, za pomocą interkomu ustalić można czas postoju, konieczność tankowania czy porozumieć się w sprawie potencjalnej awarii. Interkom działać może podobnie jak mp3 i będzie wówczas służył słuchaniu muzyki, może tez pełnić funkcje telefonu.

Dwa w jednym

Dużą wygodą cieszą się rozwiązania proponujące zakup kasku motocyklowego w komplecie z interkomem. Ten wówczas jest dopasowany do konkretnego modelu kasku, by jak najbardziej efektywnie służyć. Co ważne, zestaw umieszczony jest tak, by zapewniać maksymalny komfort użytkowania i nie powodować jakiegokolwiek uczucia dyskomfortu.

Interkom skrojony na miarę

W poszukiwaniu idealnego interkomu, trafić można na bezprzewodowe (łączące się przy pomocy Bluetooth) lub przewodowe. Te drugie są zdecydowanie tańsze i nie wymagają zbyt częstego ładowania akumulatorów. Nie jest jednak tak, że pozbawiona są wad – za każdym razem należy je bezpiecznie umieścić i podłączać, co nie zawsze wiąże się z wygodą motocyklisty.
Interkomy bezprzewodowe cechuje bardzo duży zasięg łączności i zdecydowana wygoda. Wadą może być konieczność częstego, wielogodzinnego ładowania.

Najlepszy wybór uzależniony od potrzeb

Interkom, podobnie jak zakupy wszelkiego rodzaju innego kalibru, ma być przede wszystkim dopasowany do indywidualnych potrzeb. Nie każdemu potrzebny jest bowiem interkom wielofunkcyjny, niektórym wystarczy bardziej standardowy, nastawiony na komunikację jedynie między motocyklistami.
Niezależnie jednak od ostatecznego wyboru – interkom jest narzędziem bardzo wygodnym i przydatnym szczególnie motocyklistom podróżującym w grupie. To niezbędny element wyposażenia każdego z nich.

[Głosów:6    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ