Jakich funkcji szukać w kamerze samochodowej?

0
1205

Zamierzasz kupić kamerę samochodowej, ale przeglądając ofertę, czujesz się przytłoczony? Zastanawiasz się, które funkcje rzeczywiście Ci się przydadzą, a które są tylko miłym dodatkiem? Na początek zadecyduj, czy potrzebujesz jednokanałowego, czy dwukanałowego wideorejestratora. Modele z górnej półki proponują zaawansowane rozwiązania, takie jak łączność z chmurą. Sprawdź, czym kierować się w czasie zakupów!

Nagrywanie w pętli i automatyczny start

Wybierając kamerę, upewnij się, że oferuje podstawowe funkcje. Dzięki temu masz pewność, że urządzenie sprawdzi się w każdej pętli. Nagrywanie w pętli oznacza, że wideorejestrator zapisuje kasuje starsze filmy, gdy pamięć (zazwyczaj karta microSD) jest pełna. Ostatnią rzeczą, jakiej życzyłbyś sobie w czasie jazdy, jest ręczne usuwanie starszych nagrań, aby zachować nowy film. Podobnie, kamera samochodowa powinna uruchomić się automatycznie po włączeniu zasilania. Dzięki temu nie musisz się martwić, że zapomnisz jej włączyć.

Superkondensator (zamiast wbudowanej baterii)

Jeśli nie chcesz za każdym razem wyciągać kamery z samochodu, upewnij się, że zawiera superkondensator składający się zazwyczaj z dwóch baterii AAA. Takie rozwiązanie zapewnia wystarczającą moc, aby urządzenie zarejestrowało cały przejazd, nie wyłączając się w najmniej oczekiwanym momencie. słońcu. Kamera samochodowa wykorzystująca wbudowaną baterię litową zamiast superkondensatora, stanowi zagrożenie pożarowe. Pamiętaj, aby nie parkować wtedy auta w pełnym słońcu.

Buforowany tryb parkowania

Wybierając kamerę samochodową, zastanów się, czy interesuje Cię tryb parkowania. Wspomniana funkcja pozwala monitorować zaparkowany pojazd. Warto podkreślić, że tryb parkowania zużywa mniej energii niż standardowy tryb. Decydując się na takie rozwiązanie, masz pewność, że materiał filmowy dostarczy niezbitych dowodów na to, kto uderzył w Twój samochód. W przeciwnym razie trudno Ci będzie ustalić sprawcę.

Kiedy wychodzisz z samochodu, kamera zasypia, zamiast się wyłączać. Pobierając niewielką ilość energii, wideorejestrator budzi się, gdy wykryje ruch lub wyczuje uderzenie i rozpoczyna nagrywanie. W ten sposób masz dowody, jeśli ktoś uderzy w auto lub będzie próbował się do niego włamać. Niektóre modele wysyłają alerty w czasie rzeczywistym.

Wsparcie głosowe

Jeśli kamera oferuje taką funkcję, możesz nią wygodnie i bezpiecznie sterować. Wystarczy, że powiesz głośno konkretne polecenie. Nie musisz wtedy dotykać ekranu wideorejestratora, aby wykonać określoną czynność. W zależności od modelu możesz poprosić o zapisanie wideo, zrobienie zdjęcia lub rozpoczęcie i zatrzymanie nagrania audio.

Rozdzielczość 4K

Coraz więcej kamer samochodowych oferuje rozdzielczość Ultra HD, zamiast 1080p HD. Pamiętaj, że nie dostaniesz drugiej szansy, aby zarejestrować dany incydent. Warto więc zadbać o wysoką jakość nagrania, wybierając urządzenie z rozdzielczością 4K. Na obraz składa się wtedy 8 milionów pikseli, co stanowi ogromną różnicę w porównaniu do około 2 milionów oferowanych przez Full HD. Wspomniana funkcja pozwala zarchiwizować znacznie więcej szczegółów, niezależnie od tego, czy chodzi o tekst (na przykład tablica rejestracyjna lub nazwa ulicy), czy twarze, ubrania i tym podobne. Upewnij się, że kamera 4K zapewnia płynny ruch (mierzony w klatkach na sekundę) i stabilizację obrazu, redukującą wibracje z pojazdu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.wideorejestratory24.pl/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ