Tanya Valko – książki autora, które przeniosą cię na inny kontynent

0
2030
Tanya Valko - książki autora

Publikując treści, wielu pisarzy czerpie z własnych doświadczeń i podróży, zwłaszcza jeśli ich specjalizacją jest literatura faktu. Aby pozostać autentycznym w oczach czytelników, reporterzy muszą bowiem wykazać się wyjątkowym zmysłem obserwacji i researchu. Czasami to nie oni szukają tematu na książkę, lecz temat znajduje ich. Przekonała się o tym Tanya Valko – książki autora powstały po tym, jak kobieta zdecydowała się przeprowadzić wraz ze swoim mężem do Libii.

Inspiracja odmienną kulturą

Artyści często nie planują swojej kariery. Bywa, że zdobywają wykształcenie oparte na naukach ścisłych, a zmysł twórczy odkrywają w sobie po latach. Jednak opowiadanie historii od najmłodszych lat zdawało się być przeznaczeniem Tatiany Kaczmarczyk, znanej jako Tayna Valko – książki autora uwydatniają obszerną wiedzę i umiejętności, które posiada.

Poetka zajmowała się bohemistyką, czyli badaniem sztuki i literatury, a następnie studiowała arabistykę. Po swoim ojcu odziedziczyła firmę; zajmowała się także szyciem i projektowaniem ubrań. Talent związany z nauką języków obcych pozwolił jej także na rozwinięcie kariery tłumaczki. Jej pasją są podróże, które zaowocowały licznymi publikacjami, wydanymi pod pseudonimem Tanya Valko – książki autora nie są podpisywane prawdziwym nazwiskiem. W trakcie pobytu w Libii i Arabii Saudyjskiej kobieta podjęła się także pracy jako nauczycielka oraz ambasadorka RP. Pozwoliło jej to bliżej poznać arabskie społeczeństwo i kulturę.

Tanya Valko – książki autora, które warto przeczytać

Zdaje się, że Tatiana Kaczmarczyk miała wszelkie predyspozycje do tego, aby rozpocząć publikowanie swoich tekstów. W przeciwieństwie do wielu osób, które chcą wydać książkę, jednak nie wiedzą, czego miałaby ona dotyczyć, podróżniczka miała aż nadto materiałów. Aby się o tym przekonać, możesz prześledzić notki biograficzne, poświęcone Tanyi Valko – książki autora nie bez powodu są wymienione w każdej z nich. Odnoszą się bowiem do wielu doświadczeń poetki.

Pisarka stworzyła serię powieści, nazywanych Sagą Arabską. Zawarła w nich fabularne historie, oparte na własnych obserwacjach poczynionych w trakcie podróży. Pierwszy tom nosi tytuł “Arabska żona” i przedstawia historię kobiet, należących do społeczności muzułmańskiej. Czytelnik ma zatem okazję poznać zaskakujące fakty, dotyczące odmiennej kultury. Dużą popularnością cieszy się także zbiór prawdziwych historii z życia Tatiany Kaczmarczyk, wydany pt.: “Arabskie opowieści”. Jeśli zainteresowała cię jej twórczość, zajrzyj na stronę internetową Skupszop.pl, gdzie znajdziesz nie tylko powieści, ale także poradniki Tanyi Valko w atrakcyjnych cenach. Są wśród nich tytuły takie jak: “Libia od kuchni”, “Nowoczesna książka kucharska” czy “Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ