Polacy pokochali przyczepy kempingowe! Komu można polecić zakup przyczepy?

0
636

Karawaning powoli staje się naszą narodową specjalnością. Również na zagranicznych kempingach coraz częściej słychać język polski i dołączyliśmy już do grona nacji, które szczególnie upodobały sobie tę formę podróżowania. Duży wpływ miała na to pandemia, kiedy karawaning był jednym z nielicznych sposobów na swobodne spędzenie wakacji poza domem. Efektem tego jest lawinowy wręcz wzrost sprzedaży przyczep i kamperów.

Przyczepy kempingowe, bo to one cieszą się największą popularnością, są dostępne nawet na przeciętną kieszeń, dlatego wiele osób rozważa zakup takiego pojazdu. Komu na pewno można to polecić? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

Zacznij od wypożyczenia przyczepy

Jeśli nie masz doświadczenia z holowaniem przyczepy i jeszcze nigdy nie spędziłeś w niej choćby kilku dni z rodziną, to radzimy, aby na dobry początek wypożyczyć taki pojazd kempingowy. Sprawdzisz, czy holowanie nie stanowi dla Ciebie problemu, czy auto radzi sobie z ciągnięciem przyczepy i czy taka forma wypoczynku w ogóle odpowiada Tobie i Twoim najbliższym.

Przyczepa kempingowa to świetny wybór dla aktywnej rodziny

Jeśli Twoja rodzina zasmakowała już w karawaningu i ten sposób podróżowania bardzo przypadł Wam do gustu, to jak najbardziej jest to wystarczający powód, aby kupić własną przyczepę. Na dłuższą metę z pewnością się to opłaci, ponieważ zaoszczędzicie na wynajmie, hotelach czy domkach kempingowych, mobilizując się przy tym do jak najczęstszych wyjazdów z domu – na przykład na długi weekend.

Przyczepa idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy preferujesz pobyt na kempingach, chcesz ustawić przyczepę na parceli i zwiedzać okolicę samochodem osobowym, co jest bardzo wygodne i stanowi jedną z głównych przewag przyczepy nad kamperem.

Sprawdź, czy masz odpowiedni holownik

Obowiązkowym etapem poprzedzającym zakup przyczepy kempingowej jest upewnienie się, że masz ją czym holować. Koniecznie zajrzyj do dowodu rejestracyjnego pojazdu, gdzie w pozycji O.1 znajdziesz DMC holowanej przyczepy. Ta informacja determinuje wybór konkretnego modelu, co może ograniczyć Ci pole manewru.

Na szczęście producenci przyczep kempingowych coraz częściej oferują modele o niskiej DMC, które są przystosowane do holowania nawet przez samochody typu kombi czy kompaktowe, napędzane silnikami o ograniczonej mocy i elastyczności. Takie przyczepy znajdziesz w ofercie niemieckiej marki Buerstner.

Gdzie kupisz przyczepę kempingową w dobrej cenie?

Wiele osób w poszukiwaniu przyczepy kempingowej najpierw zaczyna przeglądać popularne portale ogłoszeniowe. Lepszym wyborem jest udanie się do salonu stacjonarnego specjalizującego się w sprzedaży pojazdów kempingowych.

W salonie dostępne są nie tylko fabrycznie nowe, ale również używane przyczepy kempingowe z pewnego źródła. Zakup w takim miejscu jest pozbawiony ryzyka, a to nie wszystkie zalety. Warto również wspomnieć o:

  • Fachowym doradztwie– w salonach pojazdów kempingowych pracują praktycy karawaningu, którzy mogą podpowiedzieć klientowi optymalne rozwiązania, wskazać odpowiedni model i zasugerować układ przyczepy, który okaże się najbardziej funkcjonalny;
  • Opcjach finansowania zakupu– w salonie możesz liczyć na otrzymanie atrakcyjnej propozycji finansowania, dzięki czemu wcale nie musisz dysponować pełną kwotą w gotówce. W grę wchodzi na przykład kredyt dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej czy leasing dla przedsiębiorców;
  • Możliwości doposażenia przyczepy– rzadko się zdarza, aby osoba kupująca nową przyczepę była w 100% zadowolona z wyposażenia. Zwykle od razu zleca się doposażenie pojazdu o potrzebne akcesoria, jak moover, bagażnik rowerowy czy instalacja solarna. W salonie możesz zlecić takie prace i nie martwić się utratą gwarancji fabrycznej;

Jednym z największych i najlepiej ocenianych salonów karawaningowych w Polsce jest HYMER Poznań w Sadach koło Poznania. To autoryzowany dealer renomowanych marek pojazdów kempingowych – HYMER, Buerstner czy Sunlight.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ