Wynajem aut z wyposażeniem standardowym a dodatkowym

0
901
wynajem aut w Warszawie

Chcąc wynająć samochód mamy ogromny wybór. Wypożyczalnie aut oferują na wynajem pojazdy różnych klas, a więc z różnorodnym wyposażeniem. Ich wybór powinien być uzależniony od tego, jakie mamy potrzeby. Czy warto stawiać na wyposażenie standardowe? Czy lepiej zdecydować się na auto z wyposażeniem dodatkowym?

Ile kosztuje wynajem auta?

Zdarzają się takie sytuacje, w których rozważamy wynajem auta. Najważniejszym pytaniem dla nas jest wówczas to, z jakimi kosztami musimy się liczyć. W przypadku najmu samochodu niestety nie da się jednoznacznie powiedzieć, jakie są stawki. Przede wszystkim cena jest różna w zależności od miejscowości. Kolejnym aspektem, który wpływa na to, ile trzeba zapłacić za wynajem auta, jest okres, na jaki potrzebuje się samochodu. Zazwyczaj przy wynajmie na więcej niż 3-6-9 dni można liczyć na rabaty. Zawsze warto negocjować ceny, jednak przy wypożyczaniu auta na dłuższy okres można zaoszczędzić znacznie więcej. Oczywiście opłata za wynajem jest też uzależniona od klasy pojazdu. Za jeden dzień znacznie mniej zapłaci się za miejski samochód typu Toyota Yaris niż za Audi Q7 czy limuzynę Mercedesa.

Standardowe wyposażenie aut na wynajem

Oczywiście to nie wszystko, co wpływa na koszty wynajmu. Warto wiedzieć, że bardzo ważne jest to, jakie auto ma wyposażenie. To wpływa na komfort podróży. Ale czy tylko? Oczywiście ma znaczenie również, gdy bierze się pod uwagę cenę. Z pewnością wynajem aut w Warszawie obejmuje samochody z klimatyzacją, ale co jeszcze jest wyposażeniem standardowym, a co już dodatkowym?

Dzisiaj zakłada się, że wspomniana już klimatyzacja jest standardem. Oczywiście znajdą się i takie wypożyczalnie, które niestety będą oferowały pojazdy z klimatyzacją za dopłatą. Również nawigacja powinna być w standardzie. Dzięki niej często możliwe jest poruszanie się po nieznanych miejscowościach. Dobrze, gdy w ramach podstawowej oferty do wyboru są też pojazdy z tempomatem. Ten sprawdzi się zwłaszcza wówczas, gdy auto chce się wynająć długoterminowo i często jeździ się po autostradach.

Wynajem auta z wyposażeniem dodatkowym

W sytuacji, gdy ważne jest dla nas to, by mieć nie tylko większy komfort z podróżowania, ale też poczuć się bezpieczniej za kierownicą, często decydujemy się na wypożyczenie samochodu z bogatszym wyposażeniem.

W lecie przydaje się klimatyzacja – dobrze, gdy jest ona dwustrefowa i automatyczna. Świetnie sprawdzają się również pojazdy z przyciemnionymi szybami – nagrzewają się znacznie wolniej.

Z kolei w zimie, każdy z nas doceni samochód na wynajem z podgrzewanymi fotelami, webasto, czujnikiem zmierzchu i deszczu, wycieraczkami sterowanymi czujnikami.

Dla wielu osób kluczowe w samochodzie są nie tylko czujniki parkowania, ale i kamery cofania. Zwłaszcza potrzebują je mieć w pojazdach, których nie znają i jeżdżąc po miejscach, które są nowe, by czuć się pewnie podczas manewrów.

Często nie bez znaczenia jest takie wyposażenie jak wysokiej jakości system audio, skórzane fotele, panoramiczny dach czy… skrzynia automatyczna, asystent pasa i system zapobiegający kolizjom.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ