Sedan, Kombi czy SUV – które nadwozie okaże się najlepsze dla dużej rodziny?

0
240
Sedan, Kombi czy SUV

Moment, w którym nasza rodzina powiększa się o nowych członków jest jednym z najważniejszych w życiu. Zaczynamy wtedy myśleć zupełnie inaczej, dostrzegając tym samym konieczność przeprowadzenia zmian na wielu obszarach. Jednym z nich jest właśnie zmiana samochodu.

Małe i zgrabne pojazdy miejskie idą więc w odstawkę, a świeżo upieczeni rodzice szybko decydują się przenieść na większy gabaryt. Transport wózka oraz poszczególnych rzeczy dziecka zabiera masę przestrzeni zarówno bagażowej, jak i tej pasażerskiej. Największym dylematem wśród dorosłych jest więc wybór typu nadwozia samochodu. W tej kwestii brane są pod uwagę szczególnie Sedany, Kombi i SUV-y. Który z nich wybrać, aby w sposób wygodny podróżować razem ze swoimi dziećmi? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Sedan – limuzyna jako auto rodzinne?

Sedany mają wiele zalet. Bez wątpienia należy do nich estetyka, niskie spalanie, dobra aerodynamika i możliwość osiągnięcia sporego przyspieszenia. Czy są to jednak cechy, jakimi powinno odznaczać się auto rodzinne? Odpowiedź brzmi – i tak, i nie. Pomimo mocnych silników, popularne limuzyny według inżynierów są znacznie bezpieczniejsze od np. SUV-a. Powodem tego jest nisko osadzone podwozie, które czyni taki samochód mniej wywrotnym.

Odnosząc się jednak do wygody, Sedan nie zawsze okaże się najlepszym rozwiązaniem. Ilość miejsca w bagażniku jest ograniczona opadającą linią dachu, co znacznie utrudnia zmieszczenie tam chociażby wózka. Tego typu nadwozia nie odznaczały się również w żaden sposób dobrze rozdysponowaną przestrzenią wewnątrz kabiny pasażerskiej.

SUV – bezpieczny, terenowy, rodzinny

Patrząc na niektóre statystyki, możemy zaobserwować znaczący wzrost popularności SUV-ów w rankingu częstości kupowanych samochodów. Pomimo wcześniejszego wspominania o byciu wywrotnym głównie z powodu wyżej ulokowanego środka ciężkości, wciąż SUV-y uznawane są za jedne z najbezpieczniejszych typów nadwozia. Spowodowane jest to wysokim prześwitem i napędem na cztery koła, mogącym regulować trakcję podczas wchodzenia w zakręty.

auto

Ilość miejsca w SUV-ach jest nieporównywalnie większa niż w pojazdach typu Sedan. Da się zmieścić w nich niemal wszystko, a kiedy zabraknie miejsca, możliwe jest dokupienie bagażnika dachowego. Mając dylemat pomiędzy estetyką Sedana, a wymiarami SUV-a, warto wziąć pod uwagę auto łączące obie te cechy – citroen c5x.

Kombi – limuzyny z większą ilością miejsca

Kombi są poniekąd traktowane jako typowe auta rodzinne. Linia nadwozia mocno zbliżona do Sedana, jednak z tyłu różniąca się przedłużonym dachem. To bezapelacyjnie powód, dla którego warto poważnie zastanowić się nad zakupem samochodu z takim nadwoziem. W tym pojeździe zmieści się niemal wszystko. Dodatkowo, możliwe jest zamontowanie relingów dachowych, na których zmieścimy dodatkowy bagażnik, narty czy rowery. Dobre osiągi, wygoda i spora przestrzeń bagażowa – to atuty, przez które warto poświęcić tym autom część swojej uwagi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ