Ile kosztuje wypożyczenie auta na miesiąc?

0
634
Ile kosztuje wypożyczenie auta na miesiąc

Rynek wypożyczalni samochodowych w Polsce nieustannie się rozrasta. Wynika to z wysokiego popytu na tego typu usługi. Rosnące koszty życia w kraju spowodowane wysoką inflacją sprawiają, że coraz więcej osób rezygnuje z zakupu własnego samochodu, a także wśród przedsiębiorstw można zauważyć tendencję do coraz bardziej chętnego korzystania z wynajmu. Mnogość wypożyczalni i ofert może przyprawić o zawrót głowy. Klientów nachodzi także refleksja na temat tego, czy jest to rozwiązanie ekonomiczne i opłacalne. W poniższym tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie, ile tak właściwie kosztuje wypożyczenie auta na miesiąc.

Wypożyczenie na miesiąc w ramach wynajmu subskrypcyjnego

Wynajem subskrypcyjny to po prostu inna nazwa wynajmu średnioterminowego. Jest to rozwiązanie nie tylko dla firm, ale również dla osób prywatnych. W jego ramach otrzymujemy możliwość podpisania umowy na okres od 1 do 12 miesięcy, a podczas jej trwania zostaje nam oddany do użytku nowy i w pełni sprawny samochód, adekwatny do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Jest to wygodna opcja dla osób, które nie mają wolnych funduszy na zakup nowego pojazdu ­– nawet roczna subskrypcja będzie kosztować zdecydowanie mniej. Bierze się to głównie z braku opłaty eksploatacyjnych. Jeżeli decydujemy się na wypożyczenie średnioterminowe, to odchodzą nam zmartwienia związane z wymianą opon czy oleju w samochodzie, gdyż te czynności pozostają w gestii wypożyczalni. Nie musimy również tracić czasu i pieniędzy na serwisowanie bądź przegląd auta. Warto także nadmienić, że niektóre wypożyczalnie, chociażby Flex To Go, oferują swoim klientom także możliwość wcześniejszej rezygnacji z umowy bez ponoszenia kosztów (nawet już po pierwszym miesiącu korzystania z wynajmu). To wszystko sprawia, że wypożyczenie abonamentowe stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą przetrwać okres wysokiej inflacji i wstrzymać się z zakupem pojazdu na własność.

Koszt wypożyczenia auta na miesiąc

Wynajem na miesiące bywa bardzo opłacalny, ale wciąż jego koszt pozostaje uwarunkowany od wielu różnych czynników. Najtańsze propozycje w ofercie Flex To Go zaczynają się już od 999 zł netto. Mówimy tu jednak o malutkich, kompaktowych samochodach miejskich w rodzaju Fiata 500. Tym samym przechodzimy do jednego z najważniejszych kryteriów, rzutujących na cenę wypożyczenia. Jest nim oczywiście klasa samochodu oraz jego wyposażenie. Jeżeli jesteśmy zainteresowani SUV-em w typie Kii Sportage albo Hyundaia Tucsona, będziemy już musieli dołożyć – w tym wypadku ceny zaczynają się od około 2000 zł. We flocie Flex To Go nie brakuje także samochodów klasy premium czy pojazdów przeznaczonych do określonych celów (np. aut dostawczych). Jednocześnie mamy jednak gwarancję odpowiedniego stosunku jakości do ceny – jeżeli ponosimy większy koszt, to tylko w zamian za zdecydowanie wyższe osiągi aut bądź ich bogate wyposażenie. Wypożyczalnie często także oferują różnego rodzaju usługi dodatkowe, które jednak stanowią ułamek kosztów. Za niewielką cenę możemy na przykład zwiększyć miesięczny limit kilometrów albo mieć podstawione auto w wyznaczone przez nas miejsce.

Wypożyczenie auta we Flex To Go

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem, to musimy wiedzieć, że oddziały firmy Flex To Go są zlokalizowane w większości dużych polskich miast, najczęściej w okolicy dworców PKP i lotnisk. Strona internetowa firmy znajduje się pod adresem: www.flextogo.com, natomiast wypożyczalnia ma też specjalną podstronę przeznaczoną dla klientów zainteresowanych wypożyczeniem na miesiące: www.flexmidrent.pl. W obu witrynach możemy się zapoznać z przekrojową ofertą, przeczytać regulamin i inne przydatne informacje, a także wypełnić krótki formularz kontaktowy, który umożliwi nam wstępną rezerwację pojazdu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ