Umówiliśmy się na jazdę testową Hyundaiem i20 N. Chcesz wiedzieć jak było?

0
977
Umówiliśmy się na jazdę testową Hyundaiem i20 N

Jeśli od dłuższego czasu myślisz, że w motoryzacji nie wydarzy się już nic ciekawego i czeka nas ostateczne pożegnanie z samochodami stworzonymi po to, aby dawać frajdę z jazdy, to koniecznie przeczytaj ten krótki artykuł. Będzie o Hyundaiu i20 N. To pod wieloma względami bardzo interesujące auto, które przeczy teorii o zmierzchu motoryzacji napędzanej emocjami. Mieliśmy okazję odbyć jazdę testową Hyundaiem i20 N i już możemy zdradzić, że było to rewelacyjne przeżycie.

Pełnokrwisty sportowiec

W ostatnich latach na rynku regularnie pojawiają się usportowione wersje popularnych modeli samochodów. Z Hyundaiem i20 N jest inaczej. To jest samochód stricte sportowy, zbudowany w oparciu o technologie zastosowane wcześniej w rajdowym Hyundaiu i20 WRC. Domyślasz się zatem, czego można się tutaj spodziewać.

Zacznijmy od silnika, ponieważ to on budzi i dostarcza najwięcej emocji. Pod maską Hyundaia i20 N pracuje jednostka benzynowa 1.6 T-GDI, która rozwija moc aż 204 KM i oferuje 275 Nm momentu obrotowego. To gwarantuje znakomite osiągi, a pisząc precyzyjniej: zaledwie 6,7 sekundy do setki i aż 230 km/h prędkości maksymalnej.

Jazda tym miejskim modelem Hyundaia wywołuje efekt nieustannego uśmiechu na twarzy oraz przyjemnych dreszczy za każdym razem, gdy naciskasz pedał gazu. Auto dosłownie rwie się do przyspieszania, czuć duży zapas mocy w każdym zakresie obrotów, dlatego jeśli kochasz adrenalinę za kółkiem, to ten samochód jest dla Ciebie.

Sportowe rozwiązania

Na wyczynowy charakter Hyundaia i20 N składa się nie tylko napęd, ale także szereg rozwiązań technologicznych, których do tej pory można było szukać wyłącznie w świecie motorsportu. Bardzo ciekawą funkcją jest Launch Control. To elektroniczna kontrola startu, po której uruchomieniu elektronika tak steruje momentem obrotowym silnik, aby uniknąć poślizgu podczas dynamicznego ruszania.

W tak szybkim i bezkompromisowym samochodzie nie mogło także zabraknąć sportowego mechanizmu różnicowego N o ograniczonym poślizgu. Wykorzystuje on mechanicznie sterowaną przekładnię kątową w celu zapewnienia lepszej kontroli nad ogromną mocą przenoszoną na przednie koła. Efekt? Pewne prowadzenie w zakrętach, nawet przy gorszych warunkach pogodowych.

Świetny, rasowy design

Hyundai i20 N jest samochodem, obok którego trudno byłoby przejść obojętnie na ulicy. Choć baza jest taka sama, jak w przypadku standardowej wersji nowej generacji i20, to znajdziemy tutaj szereg detali podkreślających sportowy charakter tego samochodu.

Imponująca osłona chłodnicy z logo „N”, która jest inspirowana wyścigową flagą w szachownicę, listwa zderzaka w kolorze Tomato Red, 18-calowe felgi, ogromne zaciski hamulcowe z logo „N” – wszystko to dodaje smaczku temu bardzo atrakcyjnemu nadwoziu.

Hyundai i20 N dostarcza mnóstwo pozytywnych emocji za kierownicą. Przekonaj się o tym sam podczas jazdy testowej, na którą zaprasza autoryzowany dealer koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ