Smary do łańcuchów i zębatek motocyklowych – postaw na niezawodne środki od VMPauto

0
880
Smary do łańcuchów i zębatek motocyklowych

Każdy posiadacz motocykla powinien sobie zdawać sprawę, jak ważne jest utrzymywanie łańcucha i zębatek w doskonałej kondycji. Nie jest to łatwe, ponieważ są one narażone na szkodliwe działanie wielu niesprzyjających czynników zewnętrznych. Dlatego smarowanie motocykla odpowiednio dobranym preparatem jest obowiązkiem, który powinien spełniać każdy miłośnik dwóch kółek.

Smary do motocykla – niezbędny preparat dla każdego miłośnika jednośladów

Smar jest niezbędny, aby zachować nienaganny stan łańcucha i zębatek w motocyklu. Chroni on przed rdzewieniem spowodowanym ciągłym kontaktem z wodą. Brak smarowania będzie prowadził do ciągłego pogarszania się całego napędu. Jeżeli jakiekolwiek zabrudzenia dotrą do ruchomych elementów, zwiększą tarcie i będą powodować obciążenia niekorzystnie wpływające na jakość napędu. Smary motocyklowe można stosować do wszystkich rodzajów łańcucha takich jak: O-Ring, X-Ring oraz Z-Ring.

Warto regularnie kontrolować stan nasmarowania łańcucha – zaniedbanie tego może prowadzić do konieczności jego wymiany, co wiąże się ze sporymi kosztami. Można się spodziewać wydatku sięgającego nawet powyżej 500 zł.

Rodzaje smarów motocyklowych

Smary do łańcuchów motocyklowych dzielimy na suche i mokre. Te pierwsze zaleca się do stosowania do motocykli offroadowych i terenowo-turystycznych. Wszystko dzięki jego właściwościom pozwalającym utrzymać się na łańcuchu nawet po kilkudziesięciu kilometrach jazdy, doskonale chroniąc przed wszechobecnym kurzem, błotem i innymi zabrudzeniami.

Smary do motocykli mokre są najpopularniejszym środkiem i wybierane są praktycznie do wszystkich rodzajów motocykli. Są zdecydowanie prostsze w użyciu, ponieważ najczęściej posiadają białą barwę, która zdecydowanie ułatwia rozprowadzanie ich po poszczególnych elementach.

Niezwykle popularne są obecnie preparaty w sprayu. Ich skuteczność zapewnia przede wszystkim dobra zdolność przenikania przez uszczelnienia w momencie rozpylania. Dopiero po kilku minutach, po skutecznym dotarciu do wszystkich zakątków napędu, rozpuszczalnik odparowuje, pozostawiając niezwykle szczelną warstwę ochronną w postaci gęstego smaru.

Smary techniczne VMPAuto – środki najwyższej jakości

Techniczne smary przede wszystkim muszą zapewnić warstwę poślizgową pomiędzy dwoma pracującymi elementami mechanicznymi. Dzięki niej zmniejsza się tarcie, które jest niepożądane z następujących względów: zwiększa hałas, podnosi temperaturę, powoduje zwiększenie obciążeń przyczyniających się do zużycia mechanizmu. 

Smary VMPauto to najwyższej jakości środku do ochrony używane na całym świecie zarówno w profesjonalnych warunkach jak i przez zwykłych użytkowników. Stosowane są  do ochrony jednostek napędowych oraz wielu innych elementów w samochodzie czy motocyklu. Posiadamy szeroką ofertę dostosowaną do potrzeb naszych klientów. Na pewno znajdziesz u nas produkty, które sprawdzą się w każdych warunkach oraz będą posiadać parametry doskonale chroniące różne części smarne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ