Wszystko co warto wiedzieć o przyciemnianiu szyb

0
2293
Wszystko co warto wiedzieć o przyciemnianiu szyb

Przyciemnianie szyb samochodowych jest bardzo popularnym zabiegiem, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Samochód z przyciemnionymi szybami o wiele lepiej się prezentuje, jego komfort użytkowania wchodzi także na wyższy poziom. Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu foli na swoje szyby samochodowe, warto zapoznać się z pewnymi aspektami prawnymi. Najważniejsze na drodze jest oczywiście nasze bezpieczeństwo. Przyciemnianie szyb czy zmiana koloru auta jest w dzisiejszych czasach często stosowaną kosmetyką auta.

Przyciemnianie szyb a prawo

Przyciemnianie szyb jest w pełni legalne, jednak należy przestrzegać pewnych zasad. Do takiej czynności należy użyć jedynie materiały, które posiadają specjalne atesty Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Folia 3m musi być jak najlepszej jakości. W trakcie takiego procesu należy pamiętać o tym, aby zachować 180 stopni pola widoczności dla kierowcy. Nie wolno oklejać w żadnym razie przedniej szyby ani przednich bocznych szyb, ponieważ przepuszczalność światła w przedniej szybie musi wynieść minimum 75 procent, a w przednich bocznych szybach musi wynosić minimum 70 procent.

Oklejenie wszystkich szyb w samochodzie może skutkować dużym mandatem oraz obowiązkiem pozbycia się foli. W niektórych przypadkach policjanci mogą odebrać nam dowód rejestracyjny. Samochód nie będzie mógł także przejść okresowego przeglądu. Aktualnie produkowane samochody posiadają już zamontowane przyciemnienie na przednich szybach w maksymalnym stopniu, czyli 25 procent na przedniej szybie oraz 30 procent na przednich bocznych szybach. Folia 3m służąca do takiej czynności może być założona przez specjalistów, można ją także zamontować samodzielnie.

Zalety z przyciemnienia szyb samochodowych:

  • Niższa przepuszczalność światła ( co oznacza niższą temperaturę w samochodzie nawet w upalne dni)
  • Zminimalizowanie ryzyka oślepienia
  • Zabezpieczenie szyby w razie wypadku
  • Ochrona przed promieniowaniem UV (folie posiadają atesty, które potwierdzają ich ochronę przed szkodliwym promieniowaniem)
  • Dyskrecja (wnętrze samochodu staje się niewidoczne)
  • Łatwość montażu
  • Większe bezpieczeństwo (ciężko jest dostrzec co znajduje się w samochodzie, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko kradzieży)

Przyciemnienie szyb cena

Cena takiego montażu może być różna. Jest ona ustalana indywidualnie i zależy od typu pojazdu, liczby oklejanych szyb oraz stopnia trudności demontażu. Przyciemnianie szyb cena może wynieść od 400 złotych do 1000 złotych. Zaletą jest to, iż renomowane firmy dadzą nam gwarancję na swoją usługę.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ