Skup samochodów – czy warto korzystać?

0
2049
Skup samochodów

Wiele osób zaopatrujących się w nowy samochód staje przed tym samym problemem. Jest nim kwestia pozbycia się poprzedniego pojazdu. W wielu przypadkach stary samochód wciąż nadaje się do używania i najkorzystniejszym rozwiązaniem jest po prostu go sprzedać. Często samochód jest już w tak opłakanym stanie, że nadaje się jedynie do kasacji. Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim samochodów, które uległy wypadkowi. Obecnie jednak coraz większe zainteresowanie kierowców budzą punkty skupu samochodów. Są to miejsca, w których po atrakcyjnej cenie pozbyć się naszego starego pojazdu. Zapraszamy do lektury w trakcie której wytłumaczymy – na czym polega działanie skupu samochodów używanych i dlaczego warto z nich korzystać.

O sprzedaży aut używanych

Jeśli nasz stary samochód nie nadaje się już do użytkowania bądź jest w stanie niespecjalnie zachęcającym do prób jego samodzielnej sprzedaży – wówczas można zgłosić się do punktu skupu samochodów. Funkcjonują one na dość prostej zasadzie. Pierwszym krokiem jest po prostu nawiązanie kontaktu z danym punktem – co możemy zrobić za pośrednictwem telefonu, jak i internetu. Należy wówczas szczegółowo (choć bez przesady) opisać stan techniczny samochodu, którego pragniemy się pozbyć, historię jego używania oraz przyczynę rezygnacji z jego dalszego użytkowania. W odpowiedzi uzyskujemy wycenę naszego auta.

Niekiedy na jej wykonanie trzeba jednak poczekać odpowiednią ilość czas. Konieczna może okazać się wizyta rzeczoznawcy, który dokona fachowej wyceny samochodu, uwzględniając jego potencjalne usterki i uszkodzenia. Oczywiście, istnieje możliwość samodzielnego opłacenia rzeczoznawcy, który wykona dla nas niezależną ekspertyzę. Z wyjścia tego korzystają przede wszystkim ci kierowcy, którzy chcą uchronić się przed sprzedaniem samochodu po zaniżonej cenie.

Specyfika punktów skupu samochodów

Wiele osób nie zauważa różnicy pomiędzy punktami skupu samochodów i komisami samochodowymi, używając tych nazw zamiennie. Choć są pomiędzy nimi wyraźne podobieństwa, to jednak działają one w oparciu o nieco inne reguły. Przede wszystkim – komis samochodowy służy eksponowaniu aut, których zakupem mogliby być zainteresowani potencjalni klienci. W komisie więc samochód dopiero oczekuje na zakup, a jego sprzedażą, reklamowaniem i promowaniem zajmują się pracownicy tego miejsca.

Komisy są więc korzystnym rozwiązaniem dla tych osób, które pragną sprzedać samochód wciąż nadający się do użytkowania oraz – co równie ważne – które pragną pozbyć się go jak najszybciej. Sprzedaż samochodu za pośrednictwem komisu przebiega bowiem zdecydowanie szybciej niż poszukiwanie samodzielne poszukiwanie nabywców. Oczywiście, funkcjonowanie komisów samochodowych opiera się na pobieraniu prowizji od sprzedaży.

Skup aut Stargard

Wśród zyskujących na popularności, znajduje się ulokowany w bezpośredniej okolicy Szczecina skup aut Car Gryf. Z jego ofertą możesz zapoznać się na stronie: https://cargryf.pl.

Zaletą tego punktu skupu jest jego dostępność przez wszystkie dni tygodnia oraz o każdej porze dnia i nocy. Jest to skup przeznaczony dla osób pragnących pozbyć się niemal każdego rodzaju samochodu – osobowego, ciężarowego, busów, autobusów oraz licznych innych. Car Gryf skupuje zarówno samochody dobrej jakości, jak i te uszkodzone w mniejszym lub większym stopniu (także samochody powypadkowe).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ