Jak przebiega sprzedaż auta do skupu?

0
2548
Jak przebiega sprzedaż auta do skupu

Skup aut jest ciekawą alternatywą dla komisów samochodowych lub serwisów ogłoszeniowych, które specjalizują się w tematyce motoryzacyjnej. Skup aut bardzo często mylony jest ze złomowaniem. O ile w przypadku złomowania pojazdu właściciel otrzymuje kwotę rzędu 300-500 zł, o tyle w przypadku sprzedaży do skupu ta kwota może być znacząco wyższa.

Jakie auta najlepiej sprzedawać do skupu?

W pierwszej kolejności trzeba zdać sobie sprawę, że do skupu aut najbardziej opłaca się sprzedawać określoną grupę pojazdów. Najczęściej są to auta kilkunastoletnie, często niedomagające pod względem technicznym. W pewien sposób wysłużone pojazdy, których sprzedaż przez serwis ogłoszeniowy, a tym bardziej przez komis byłoby dosyć kłopotliwe lub nieopłacalne. W przypadku nowszych i w pełni sprawnych samochodów zainteresowanie potencjalnych kupujących będzie o wiele większe. Dzięki temu jest szansa na uzyskanie satysfakcjonującej oferty. Dlatego lepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest wystawienie w serwisie ogłoszeniowym lub zlecenie sprzedaży komisowi. Starsze auta cieszą się dużo mniejszym zainteresowaniem, a potencjalni kupcy chcą maksymalnie obniżyć cenę nabycia.

Jak zgłosić chęć sprzedaży pojazdu?

Dużym atutem skupu aut jest bardzo prosta procedura zgłoszenia chęci sprzedaży pojazdu. Skup aut w Bydgoszczy oferuje specjalny formularz online. Wystarczy wpisać podstawowe dane i wysłać do firmy zajmującej się skupem. Pracownik firmy w krótkim czasie skontaktuje się telefonicznie, aby ustalić kolejne kroki całego procesu. A jak one przebiegają? Po wysłaniu zgłoszenia konieczna jest wycena pojazdu przez rzeczoznawcę. Na podstawie przeprowadzonej wyceny ustalana jest wartość transakcji. W chwili, gdy obie strony zaakceptują warunki finansowe, transakcja dochodzi do skutku.

Jak przebiega wycena auta?

Wycena pojazdu jest wykonywana przez certyfikowanego rzeczoznawcę majątkowego. Warto podkreślić, że jest to niezależny specjalista, który gwarantuje obiektywne oszacowanie wartości auta. Rzeczoznawca dokonuje wyceny, odejmując od wartości bazowej konkretnego modelu i rocznika pojazdu korektę związaną ze stopniem jego zużycia. Analizowany jest stan techniczny oraz zużycie poszczególnych podzespołów. Wynikiem oględzin stanu technicznego jest określenie rynkowej wartości pojazdu.

Jak wygląda finalizacja transakcji?

Informacja o wyniku wyceny udostępniana jest właścicielowi auta. Na podstawie wyceny skup aut proponuje kwotę, za jaką może odkupić dany pojazd. Jeżeli właściciel zgadza się na te warunki, to transakcja jest finalizowana. Wystarczy już tylko podpisać niezbędne dokumenty i odebrać pieniądze oferowane przez skup aut. Cała transakcja może zamknąć się nawet w ciągu jednego dnia.

Jakie są zalety sprzedaży auta do skupu?

Główną zaletą sprzedaży auta do skupu jest szybkość realizacji transakcji. Wycena, akceptacja warunków, podpisanie dokumentów i przekazanie pieniędzy może nastąpić nawet tego samego dnia. A co z dostarczeniem pojazdu? Właściciel może sam podstawić auto do wyznaczonego punktu skupu lub skorzystać z transportu firmy skupującej pojazdy. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna, jeśli stan techniczny pojazdu uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drogach publicznych.

Więcej informacji na temat skupu aut możecie uzyskać, odwiedzając stronę auto-kurek.pl. Znajdziecie tam również formularz kontaktowy, za pomocą którego zgłosicie chęć sprzedaży pojazdu.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ