Co lepiej wybrać: nowy samochód lub używany?

0
1252
nowy samochód lub używany

Co lepiej kupić: nowy samochód czy używany? Debata na ten temat wydaje się wieczna. Wybór samochodu osobistego jest świętym procesem, obie opcje mają wiele zalet i wad. Porozmawiamy o tych i innych – aby ułatwić Ci podjęcie ostatecznej decyzji. Samodzielnie.

Samochód używany czy nowy?

W przypadku nowego samochodu odliczanie kilometrów zaczyna się od ciebie. Po latach będziesz pewien jego przebiegu i dokładnie poznasz całą historię samochodu: warunki pracy, wypadki, awarie i tak dalej…

Na drugim miejscu wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane. Po pierwsze, istnieje duże ryzyko zakupu samochodu z przejechanym przebiegiem. Jeśli Range Rover zakupiony z przebiegiem 100 tysięcy kilometrów zostanie wysłany w ciągu miesiąca na remont silnika, nie oznacza to, że jego silnik jest tak zawodny. Być może rzeczywisty przebieg samochodu jest trzy razy wyższy.

Jeszcze bardziej niebezpieczna jest sytuacja z obsługą regulacyjną — jest ona również związana z przebiegiem. Na przykład, gdy pasek rozrządu „nagle” pęka po zaledwie 50 tysiącach kilometrów, ale w rzeczywistości musiał zostać wymieniony kilka lat temu. Ale fikcyjne liczby na tarczy to ukryły.

Nowa maszyna jest bardziej niezawodna…

Nie ma wiecznych samochodów: każdy prędzej czy później będzie musiał zostać naprawiony. W przypadku nowego najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest „późno”. W końcu kupując nowe auta w salonie samochodowym, możesz być pewien, że wiele tysięcy kilometrów będzie dla Ciebie największym wyzwaniem, aby wcześniej zapisać się na kolejną konserwację. A jeśli samochód się zepsuje, prawdopodobnie zostanie naprawiony za darmo – gwarancja!

Jazda bez problemu od miejsca do miejsca w używanych samochodach to szczęście, które nie może trwać wiecznie. Im większy przebieg i starszy samochód, tym więcej siły i pieniędzy trzeba będzie rozwiązać problemy, niezależnie od tego, czy jest to przepalona żarówka, czy zapukany silnik.

Zakup auta. Jak zaoszczędzić?

Aby zaoszczędzić, najlepszy czas na zakup samochodu to koniec bieżącego i początek przyszłego roku. W tym okresie rabaty sięgają 10-20% wartości początkowej. Spadek cen samochodów wynika z potrzeby salonów, aby zwolnić miejsce i pojemność dla nowych samochodów. Ponadto niewątpliwą zaletą zakupu samochodu w tym okresie jest możliwość otrzymania w prezencie kilku przyjemnych opcji lub akcesoriów, za które wcześniej musiałbyś dodatkowo zapłacić.

Serwis z ogłoszeniami aut samochody.pl

Na stronie internetowej znajduje się ogromny wybór różnych samochodów. Szczegółowy opis specyfikacji technicznych i inne informacje na temat eksploatacji samochodu można znaleźć tutaj. Dzięki naszym konsultantom możesz łatwo i bez żadnych problemów kupić dokładnie to, o czym od dawna marzysz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić prawo jazdy na motocykl?
Następny artykułZ czego składa się katalizator?

Czy można żyć bez motoryzacji? W moim przypadku zdecydowanie NIE! Uwielbiam dłubać godzinami pod maską swojej wysłużonej Skody i nieustannie uczyć się nowych ciekawostek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ