Popularność wycieraczek hybrydowych

0
2684
Popularność wycieraczek hybrydowych

O popularności wycieraczek hybrydowych wśród właścicieli samochodów w naszym kraju decydują przede wszystkim ich wysokiej walory użytkowe oraz funkcjonalność. Z uwagi na atrakcyjną, smukłą sylwetkę, wycieraczkę hybrydową można również uznać także za miły dla oka dodatek na przedniej szybie samochodu.

Innowacyjny produkt, jakim bez wątpienia jest wycieraczka hybrydowa, pojawił się na rynku w 2005 roku. Od tego czasu zyskał spore grono swoich zwolenników. Wycieraczka hybrydowa jest, w pewnym sensie, następcą znanej wszystkim kierowcom, zwykłej wycieraczki przegubowej. Patrząc pod innym kątem, można uznać ją również za połączenie wycieraczki szkieletowej z wycieraczką płaską, co znajduje odzwierciedlenie w nazwie tego produktu

Konstrukcja hybrydowej wycieraczki uznawana jest za bardzo udaną. Znany z przegubowej wycieraczki szkielet został znacznie zmodyfikowany. W przypadku wycieraczki hybrydowej do jego wytworzenia, zamiast metalu, użyto wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dzięki temu wycieraczki hybrydowe nie korodują. Szkielet w wycieraczce hybrydowej jest bardziej smukły i bardziej płaski. Udoskonalony został także sposób mocowania gumowego elementu pióra, zupełnie inaczej skonstruowano także elementy odpowiedzialne za jego dociskanie do szyby samochodowej. Efekty pracy konstruktorów nowego typu pióra sprawiły, że wycieraczka hybrydowa uzyskała atrakcyjny wizualnie, aerodynamiczny kształt i w sposób idealny, na całej swojej długości, przylega do szyby samochodowej.

Pierwsza hybryda została zaprojektowana i wdrożona do produkcji przez japońską firmę DENSO. Nowa wycieraczka początkowo przeznaczona była wyłącznie do wybranych aut produkowanych Japonii. Zalety tego typu wycieraczki szybko jednak zostały dostrzeżone przez producentów samochodów w innych krajach, którzy zaczęli seryjnie wyposażać w nie swoje pojazdy. Wycieraczka hybrydowa w miarę szybko też pojawiła się w ofercie producentów części i akcesoriów motoryzacyjnych w naszym kraju.

Jedną z pierwszych firm, która zaoferowała polskim klientom wycieraczki hybrydowe, był polski producent wycieraczek samochodowych, firma DIPP. W ofercie tej firmy pojawiły się wysokiej jakości wycieraczki hybrydowe, posiadające dedykowane zaczepy umożliwiające ich montaż w konkretnych modelach samochodów.

wycieraczki hybrydowe dipp

Specjalizująca się w produkcji zamienników oryginalnych wycieraczek samochodowych firma DIPP, aktualnie oferuje wycieraczki hybrydowe niemalże do wszystkich, najbardziej popularnych marek samochodów. Komplet wycieraczek hybrydowych można kupić za pośrednictwem internetowej strony producenta już za 35 złotych. Wycieraczki z logo DIPP cieszą się uznaniem wśród polskich kierowców od ponad 10 lat. Posiadacze aut w naszym kraju cenią sobie wycieraczki samochodowe tej marki za ich solidne wykonanie, rozsądną cenę oraz niezawodność.

Wycieraczki hybrydowe montowane są fabrycznie między innymi przez takich producentów samochodów jak BMW, Mini, Opel, Jeep, Mazda, Toyota, a nawet Ferrari. Doskonałe przyleganie do szyby samochodowej sprawia, że wycieraczki hybrydowe dokładnie i skutecznie usuwają wodę z szyby samochodowej nawet podczas jazdy ze znaczną prędkością.

[Głosów:4    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSłynna niezawodność Toyoty
Następny artykułAutka elektryczne, autka na akumulator

Czy można żyć bez motoryzacji? W moim przypadku zdecydowanie NIE! Uwielbiam dłubać godzinami pod maską swojej wysłużonej Skody i nieustannie uczyć się nowych ciekawostek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ