Słynna niezawodność Toyoty

0
2657
Słynna niezawodność Toyoty

Toyota od wielu lat plasuje się w czołówce sprzedaży nowych aut w Polsce. Marka ta ma wielkie grono zwolenników, przede wszystkim ze względu na legendarną niezawodność. Warto zatem zastanowić się, w jaki sposób Japończycy utrzymują tak niską awaryjność produkowanych aut, której inni producenci mogą tylko pozazdrościć.

Dokładność montażu

Japończycy znani są z bardzo dużej dokładności, bez względu na to, o jakiej branży mowa. Toteż w przypadku montażu samochodów dokładają wszelkich starań, aby wszystkie elementy doskonale ze sobą współgrały. Dbałość o szczegóły w trakcie składania samochodu to bardzo istotna kwestia, którą japońscy producenci traktują wyjątkowo poważnie. Chodzi tu zarówno o montaż elementów mechanicznych, części nadwodzia, jak i wyposażenia wnętrza pojazdu. „Wszystkie auta sygnowane logiem Toyoty są składane z największą precyzją, gdyż w Kraju Kwitnącej Wiśni nie ma miejsca na żadne uchybienia, tym bardziej w przypadku marki, która ma globalny zasięg.” – dodaje specjalista od części do Toyoty.

Materiały we wnętrzu

Mogłoby się wydawać, że dobór odpowiednich materiałów we wnętrzu nie przyczynia się bezpośrednio do poprawy niezawodności auta, jest to jednak błędne przekonanie. Tak było jeszcze kilkanaście lat temu, gdy duża część elementów sterowana była mechanicznie. Mowa tu jak choćby o szybach otwieranych i zamykanych za pomocą korbki. Obecnie wygląda to zupełnie inaczej, co nie trudno zauważyć po zerknięciu na deskę rozdzielczą, gdzie dominują cyfrowe wyświetlacze oraz duża liczba elementów służących do uruchamiania i wyłączania rozmaitych funkcji. Mały, niepozorny przycisk, który jest wykonany z tworzywa o wątpliwej jakości, po pewnym czasie generuje kłopoty, przez co konieczna jest jak najszybsza naprawa.

Części mechaniczne

Nie trzeba nikogo przekonywać, że podstawą niezawodnej pracy pojazdów są trwałe części mechaniczne i absolutnie wszystkie z nich powinny być w dobrej kondycji, abyśmy mogli się cieszyć komfortową jazdą. Dlatego też części do Toyoty produkowane są przez spółki zależne od japońskiej marki, bądź też przez zaufanych, wieloletnich dostawców. Wybierając podzespoły ze sprawdzonych miejsc, Toyota minimalizuje ryzyko montażu niepewnych elementów. Gwarantuje to wysoką jakość i tym samym dużą trwałość. Wśród dostawców części do Toyoty wymienić należy choćby renomowaną firmę Bosch, która dostarcza m.in. zestawy hamulcowe. Należy jednak zaznaczyć, iż niekoniecznie pojawiają się one we wszystkich modelach samochodów marki Toyota.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ