Kolejna generacja Renault Kangoo

0
1333
Kolejna generacja Renault Kangoo

Francuscy producenci, na czele z Renault, od wielu dekad brylują na rynku samochodów dostawczych. Oferta obejmuje pojazdy o zróżnicowanej ładowności, dostępne w kilku klasach. Jednym z bestsellerów jest Renault Kangoo, którego trzecia generacja już wkrótce pojawi się w europejskich salonach. Podobnie jak poprzednie dwie, nowa wersja dostępna będzie zarówno jako auto stricte dostawcze, jak również w odmianie osobowej.

Cztery nowe modele

Gama będzie obejmować dwie odmiany Kangoo i dwie Express. Na rynek europejski przewidziano trzy wersje (jedna, czyli osobowy Renault Express, zagości na rynkach Ameryki Południowej i Afryki, tam też prawdopodobnie będzie produkowane). Europejczycy, w tym Polacy, będą mogli wybierać pomiędzy osobowym Renault Kangoo (mieszczącym kierowcę i czwórkę pasażerów), dostawczym Kangoo Van (dwuosobowym) oraz dostawczym Renault Express, nieco mniejszym niż Kangoo. Ta ostatnia wersja powstała poniekąd jako uzupełnienie luki po poprzednich generacjach Kangoo oraz jako nawiązane do legendarnego modelu Express z lat 1985-2002, opartego na Renault 5.

Renault Kangoo Van

Zgodnie z zapotrzebowaniami rynku pojazd będzie występować w dwóch rozstawach osi. Będzie można zdecydować się nie tylko na skrzynię manualną, ale też na automatyczną. Jako napęd posłużą i silniki wysokoprężne, i benzynowe. Z czasem też powinna zagościć w ofercie wersja elektryczna. Przestrzeń ładunkowa krótszej odmiany to maksymalnie 3900 litrów, zaś wersji z przedłużonym rozstawem osi niebagatelne 4900 litrów.

Osobowe Kangoo

Poza wykończeniem przestrzeni wnętrza, śmiało konkurującym z klasycznymi autami osobowymi, pięcioosobowe Renault Kangoo będzie wyróżniać się wieloma udogodnieniami zgodnymi z duchem trzeciej dekady XXI wieku. I tak pojawią się takie rozwiązania, jak Advanced Emergency Active Braking (AEBS, zaawansowany aktywny system wspomagania podczas nagłego hamowania), Trailer Swing Assist (system zapobiegający myszkowaniu podczas jazdy z przyczepą), Brake Stability Control (system kontroli stabilności w czasie hamowania) czy nowoczesny system multimedialny Renault Easy Link.

Renault Express

Co ciekawe, nowe Renault Express bazuje na obecnej już na rynku Dacii Dokker. Dzięki skorzystaniu z wypróbowanej platformy auto kusić będzie nie tylko walorami praktycznymi (objętość przestrzeni bagażowej do 3700 litrów), ale też ceną. Nowy furgon, tak jak i dwa wcześniej wspominane dostawcze modele, można będzie obejrzeć i nabyć między innymi w stołecznym salonie Renault Dyszkiewicz – http://www.renault.dyszkiewicz.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ