Jak kupić samochód? Na co zwrócić uwagę podczas wybierania, zakupu samochodu?

0
3568
Jak kupić samochód? Na co zwrócić uwagę podczas wybierania, zakupu samochodu?

Zakup samochodu to nie lada wyzwanie. Jest to proces dosyć męczący, ponieważ człowiek przegląda wiele ofert, a trafienie w najlepszą okazję z możliwych, jest jak wygrana na loterii. Bardzo często zdarza się, że samochód z pozoru wyglądający na zadbany, okazuje się istną puszką Pandory. Na co zatem zwracać uwagę podczas wybierania samochodu? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Weryfikuj każde ogłoszenie

Każda oferta na określony model samochodu będzie przedstawiała go w jak najlepszym świetle. Nawet zdjęcia mogą być tak umiejętnie zrobione, że wydawać by się mogło, że auto cały czas stało pod domem i nikt nim nie jeździł, bo tak zadbane. Kiedy jednak obejrzy się dokładnie samochód z bliska, można dopatrzyć się wielu mankamentów, o których nie wspomniano w ofercie. O tym, jak przeglądać oferty i jak kupić samochód podpowiada serwis motoego.pl, gdzie znaleźć można wiele pomocnych wskazówek i porad ze świata motoryzacji. Jeżeli natrafisz na twoim zdaniem interesujące ogłoszenie, wówczas umów się na spotkanie i obejrzyj samochód z każdej strony. Wypytaj również sprzedającego o wszystkie ważne szczegóły takie jak przebieg, stan techniczny, ostatnie naprawy itp. Jeżeli sprzedający będzie odpowiadał rzetelnie na pytania i nie będzie nic kręcił, to wówczas można poważnie zastanowić się nad zakupem tego konkretnego samochodu.

 
Określ swój budżet

To kluczowa kwestia, ponieważ kwota samego zakupu samochodu to nie wszystko. Musisz wziąć jeszcze pod uwagę dodatkowe koszty takie jak przerejestrowanie samochodu, opłata za ubezpieczenie, ewentualne naprawy itp. Dlatego wybierając ofertę z określonym modelem samochodu, wybieraj taką, która nie przekroczy twojego zaplanowanego budżetu. Warto podzielić swój budżet na dwie części, to znaczy na zakup oraz na pierwszy serwis. Zwłaszcza jeśli kupujesz auto, które ma więcej niż 5 lat. Te młodsze są przeważnie w dobrym stanie technicznym natomiast te starsze, już w nieco gorszej i na pewno trzeba będzie przygotować się na mniejsze lub większe naprawy. Bardzo rzadko trafiają się samochody, w które nie trzeba wkładać dodatkowych pieniędzy. Prawie w każdym przypadku jest coś do zrobienia. Podstawą jest wymiana oleju w silniku i napędu rozrządu.

 
Zastanów się, czego potrzebujesz

Nigdy nie wybieraj samochodu, tylko dlatego, że Ci się podoba. Wygląd to nie wszystko, a auto musi spełniać twoje potrzeby i oczekiwania. Co z tego, że kupisz sobie elegancki samochód, skoro sama jazda będzie dla ciebie niekomfortowa i problematyczna? Przy zakupie auta odkładaj emocje na bok. Określ swoje potrzeby oraz to, do jakich celów będzie potrzebny samochód (do celów prywatnych czy zawodowych). Wybierz taki samochód, który spełni twoje oczekiwania. Możesz nawet sporządzić listę rzeczy, które musi mieć twój nowy samochód np. ABS, pięciodrzwiowy, klimatyzacja, ogrzewanie podłogowe itp. Ogólnie rzecz biorąc, niech to będą te cechy, których nie ma twój obecny samochód, a które wiesz, że bardzo by ci się przydały.

 
Jeżeli szykujesz się do zakupu auta to wiedz, że nie będzie łatwo. Jeśli zależy Ci na korzystnym zakupie samochodu, który będzie nie tylko komfortowy i bezpieczny, to musisz bardzo dokładnie i z odrobiną nieufności podchodzić do wystawianych ofert. Bez względu na to, czy wystawia je osoba prywatna, czy zawodowy handlarz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ