Gdzie tanio kupić opony na raty?

0
807
Gdzie tanio kupić opony na raty

Początek grudnia to ten moment, kiedy w naszych samochodach powinny już być założone opony zimowe. Jeśli jeszcze nadal ich nie posiadasz, to ostatni moment, by kupić je przed nadejściem prawdziwej zimy. Co zyskujesz, kupując opony na raty? Przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo jazdy. Opony zimowe przystosowane są do pracy w trudnych warunkach: niskiej temperaturze, śniegu i błocie pośniegowym. Ruszanie na śliskiej drodze jest znacznie prostsze, kiedy samochód porusza się na oponach zimowych. Wykonane ze specjalnej mieszanki, przy niskich temperaturach zachowują swoją elastyczność. Z czym jednak wiąże się zakup nowych opon? Oczywiście z wydatkiem rzędu od 700 zł za komplet najtańszych opon do nawet kilku tysięcy złotych za opony klasy premium.

Wygodnie i bezpiecznie kup opony na raty

Coraz więcej sklepów internetowych oferuje swoim klientom możliwość kupowania na raty. Usługa ta obejmuje także sklep online z oponami, w którym szybko i wygodnie znajdziesz opony do swojego samochodu. Bogata oferta obejmuje opony letnie, zimowe i całoroczne znanych marek, jak i mniej znanych producentów, czyli tzw. opony budżetowe lub opony ekonomiczne. Te drugie z uwagi na przystępną cenę, chętnie są wybierane do samochodów, którymi niewiele jeździmy i to najczęściej w ruchu miejskim. Można przyjąć, że cena za 4 nowe opony budżetowe nie będzie przekraczać tysiąca złotych. Niezależnie do wartości zamówienia, na wszystkie opony można uzyskać kredyt ratalny, rozkładając całą kwotę na dogodnych kilkanaście rat.

Sprawdź, co zyskujesz, kupując opony na raty?

Kredyt ratalny dla wielu osób jest jedyną możliwością na zakup fabrycznie nowych opon. Jednorazowe wydanie tysiąca lub więcej złotych na opony może przekraczać możliwości domowych budżetów. Kiedy jednak będziemy zakup finansować kredytem, koszt ten staje się łatwiejszy do udźwignięcia. Zakup opon na raty w sklepie internetowym to także szybkość. Wniosek kredytowy można złożyć online bez wychodzenia z domu, a decyzję kredytową można otrzymać nawet w ciągu 30 minut. Chcąc kupić opony w taki sposób, pamiętaj, by sprawdzić następujące parametry oferty:

  • rzeczywista roczna stopa oprocentowania — im niższa, tym lepiej;
  • zakupy bez wpłaty własnej — wówczas cała kwota zakupu może być podzielona na raty;
  • bezpieczeństwo — kupuj w sprawdzonym sklepie internetowym, zapewniającym poufność transakcji
  • rok produkcji opon — wybierz towar z bieżącego rocznika, czyli jak najmłodsze opony.

Jaki wybrać okres kredytowania? Taki, w którym wysokość raty będzie dla ciebie dogodna do spłaty. Im krótszy okres, tym wyższa rata i mniejszy koszt kredytu. W przypadku dłuższego okresu spłaty, raty są niższe, ale sumaryczny koszt kredytu jest większy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ