Czas na zakupy opon letnich

0
2635

Zima to doskonały okres na zakupy opon. Nie chodzi tu o zakupy opon zimowych, ale przeciwnie, jest to doskonały moment aby rozejrzeć się i kupić opony na okres letni. Najczęstszym błędem popełnianym przez właścicieli samochodów wszelkich typów jest to, ze późną jesienią lub początkiem zimy decydują się na zakup ogumienia zimowego, a opony letnie kupowane są dopiero na wiosnę. Właśnie wtedy opony które są na dany sezon charakteryzują się najwyższymi cenami. A przecież nikt nie lubi przepłacać, szczególnie za opony. Widać to po niejednym samochodzie, który porusza się na ogumieniu, które w normalnych warunkach powinien być już dawno wyrzucone.

Myślenie bezmyślne.

Kupując samochód trzeba mieć na uwadze, że to jest inwestycja. Nie zależnie od tego, czy jest to samochód z salonu, czy też kupiony na rynku wtórnym, to co jakiś czas wymaga inwestycji, by jazda nim była komfortowa i bezpieczna. To nie tylko kwestia tankowania paliwa, ale chodzi tu o zakupy części zamiennych, które najczęściej ulegają zużyciu podczas codziennego użytkowania pojazdu. Do najbardziej istotnych części, które mają ogromny wpływ na zachowanie się samochodu podczas jazdy mają opony. Jeśli chodzi o opony, to nasi rodacy zachowują się dziwnie. Z jednej strony zakładają na felgi swoich samochodów wielkie i drogie opony, które najczęściej lepiej wyglądają niż się zachowują. Z drugiej strony można zauważyć, że spora grupa właścicieli samochodów upatrzyła sobie opony jak to ta część na której można zaoszczędzić. Oszczędności idą w kilku kierunkach. Jedni kupują opony z drugiej ręki, bieżnikowane. Trzeba przyznać, że opona taka wygląda często bardzo dobrze, firmy oferujące takie ogumienie zapewnia, że podczas bieżnikowania opona jest sprawdzana i całkowicie jest bezpieczna. Nikt jednak nie sprawdza, bo też nie ma takiego narzędzia, jaki jest stan szkieletu wewnętrznego opony. Trzeba pamiętać, że podczas zdarzenia drogowego, nie musi być to nawet kolizja czy wypadek, może dojść do uszkodzenia opony, w skutek czego, kolejny użytkownik takiej opony będzie narażony na jej anormalne zachowanie. Inaczej mówiąc, taka opona może w każdej chwili wybrzuszyć się, pęknąć, co może być bardzo niebezpieczne. Ale dla niektórych, jeśli czegoś nie widać, to znaczy, że tego nie ma. Najważniejsza jest niska cena. Idąc dalej tym tropem, nie dziwi fakt, że kolejna grupa właścicieli samochodów i to wszystkich typów, decyduje się na zakup opon budżetowych, o których producentach nie można wiele powiedzieć. Jeśli nie można nic powiedzieć na temat ich producentów, to co można powiedzieć, na temat zachowania się takich opon na drodze. Rozumieć można zakupy jeśli firma stara się i jakiś czas usiłuje wprowadzić na rynek swoje produkty, jednak można znaleźć informację, na ich temat, ale kiedy kierowcy decydują się na opony typu no name, to nie mogą zrozumieć tego rodzaju oszczędzania. Same opony budżetowe nie są złe, pod warunkiem, że liczba kilometrów pokonywana na tych oponach nie jest zbyt wielka, a prędkości rozwijane przez samochód nie przekraczają dozwolonych w mieście 50 km/h. trzeba pamiętać, że koncerny wkładają wielkie pieniądze w rozwój technologii opon. Przekłada to się na jakość opony, ale również na ich cenę. Nie można żądać od tanich opon, by były jednocześnie doskonałe, czy nawet dobre. Tanie opony, to wyższe spalanie paliwa, to głośniej w samochodzie, to również niższy poziom bezpieczeństwa, bo droga hamowania wydłuża się diametralnie.

Tanie kupowanie jest możliwe.

Szukających oszczędności można jednak zadowolić. Nie musi się to jednak wiązać z obniżeniem poziomu komfortu jazdy, czy co ważniejsze bezpieczeństwa. wystarczy wiedzieć, gdzie i kiedy kupować opony. Jeszcze nie ta dawno zakupy opon były proste. Kilka sklepów w okolicy, które proponowały przez cały rok jedną cenę za opony. Obecnie, kiedy na rynku pojawiła się konkurencja w postaci sklepów internetowych oferujących opony oraz felgi do samochodów, to zakupy zaczynają robić się ciekawe. W końcu zaczynają wkraczać prawa rynku. Stosowane są promocje na opony, ceny opon w zależności od chwili kiedy je kupuje kierowca mogą się różnić do 30%. Jak wspomniałem na początku artykułu, jeśli chce się kupić opony letnie, to trzeba to robić już, a nawet wcześniej. Natomiast czas na zakupy opon zimowych przyjdzie już na wiosnę, kiedy producenci i hurtownicy będą chcieli opróżnić magazyny. Jeśli chodzi o miejsce zakupów, to warto się zastanowić nad zakupami online. Trzeba przyznać, że ceny opon w dobrych sklepach mogą być niższe o 1/3, co przy kupowaniu opon droższych, może przynieść spore realne oszczędności.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ