Abarth 595 Turismo – nie tylko do miasta

0
2852

Wystarczy wsłuchać się w dźwięk silnika Turismo aby przekonać się, jak wiele siły drzemie w tym niepozornym aucie. Nie dajcie się jednak zwieść – Abarth to prawdziwy zdobywca szos, który nie tak łatwo oddaje innym prowadzenie. Doświadczenie w tworzeniu charakternych sportowych aut sprawiło, że Abarth 595 Turismo to obecnie jeden z najzadziorniejszych samochodów spotykanych na współczesnych drogach.

Wystarczy się rozsiąść

Abarth ma za sobą imponującą historię sportową. Zdobywanie kolejnych odznaczeń na najważniejszych torach wyścigowych nadało przedsiębiorstwu nie tylko pewności siebie, ale także mnóstwo doświadczenia, które w tworzeniu ciekawych i mocnych aut wykorzystywane jest do dziś. Obecnie kierowcy mogą czerpać pełnię przyjemności z jazdy autami marki, bez względu na warunki panujące na drodze.

Jednym z nich jest z pewnością, lubiany i podziwiany przez wielu, Abarth 595 Turismo. Znany jest zarówno ze względu na świetnie możliwości jezdne oraz moc, jaka kryje się w silniku, a także elegancką prezencję. To wszystko sprawia, że Turismo pozostaje jednym z najbardziej charakterystycznych samochodów marki i tym samym chętnie wybieranym do codziennej jazdy po mieście.

Okiełznaj skorpiona

Miasto nie powinno Cię ograniczać. Jeśli codzienna droga do pracy i domu zdaje Ci się monotonna, Abart 595 Turismo z pewnością to zmieni. Silnik T-JET o pojemności 1368 cm³ posiadający 4 proste cylindry sprawi, że pokonywanie znanych i utartych tras znów stanie się ekscytujące. Maksymalna moc wyjściowa wynosi bowiem 165 KM (121 kW) przy 5500 obr./min, dzięki czemu auto porusza się z maksymalną prędkością 218 km/h. Kontrolę nad mocą ukrytą w tym niewielkim aucie dają Ci z kolei takie elementy, jak przemyślany układ hamulcowy, zawieszenie Mac-Pherson ze stabilizatorem poprzecznym oraz amortyzatory teleskopowe z zaworem FSD.

Najwięcej satysfakcji osiągniesz jednak poza miastem. To właśnie w pozbawionej ograniczeń przestrzeni auto z dumą prezentuje swoją prawdziwą twarz. Osiągniesz z nim to, czego nie zdobędziesz z innym sportowym autem tego typu – pełną satysfakcję ze sportowych osiągów, lekkości prowadzenia oraz komfortu z siedzenia za kierownicą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ