SUV Stelvio – Alfa Romeo prezentuje nowego członka rodziny

0
3043
SUV Stelvio - Alfa Romeo prezentuje nowego członka rodziny

Miłośnicy dynamicznej jazdy bez ograniczeń z pewnością będą zadowoleni. I zaskoczeni. Oto na świat przyszedł pierwszy, jedyny w swoim rodzaju SUV Alfa Romeo o wdzięcznym imieniu Stelvio. Co kryje się pod tą niepozorną nazwą? Czy to zmiana na miarę rewolucji?

Pierwszy i jedyny taki SUV na rynku

Po ponad stu latach od wypuszczenia na rynek pierwszego modelu Alfy Romeo w serwisach dealerów pojawia się świeża i jakże wyczekiwana odsłona tej znanej z solidność marki. To bez wątpienia przełom, który spotkał się z entuzjastyczną reakcją kierowców ceniących sobie precyzję i innowacyjność włoskich projektantów. Nowe dziecko Alfy Romeo to przede wszystkim ujmujący design, który przywołuje na myśl niezdobyte wzgórza, oraz nazwa nawiązująca do surowych przełęczy Alp Wschodnich. Nie bez przyczyny twórcy nowego modelu wykorzystali tę nazwę –  nowy SUV został bowiem idealnie dostosowany do nieprzewidywalnych warunków panujących na drodze.

Auto z włoskim zacięciem

Nie dajmy się jednak zwieść pozorom. SUV Alfa Romeo nie przypomina innych tego typu aut. Nowego członka rodziny wyróżnia elegancja zgrabnie połączona z agresywną linią nadwozia. Efekt ten wzmacnia obecność grilla scudetto, znanego doskonale miłośnikom linii designerskiej Alfy Romeo, a także unikalny kształt przednich i tylnych świateł. Jednak to wnętrze przemawia do wyobraźni – dopieszczona w każdym szczególe nowoczesna tapicerka, skomputeryzowane centrum dowodzenia, masywny spojler czy solidne rury wydechowe pozwalają kierowcy na osiągnięcie niezwykłych sportowych doznań podczas jazdy. Wrażenia ze zdobywania kolejnych dróg i autostrad wzmagać będzie system czterech trybów jazdy. Każdy z nich skalibruje skrzynię biegów, zawieszenie i wspomaganie kierownicy w taki sposób, by zwiększać przyjemność z dynamicznej jazdy.

Drapieżność i luksus w jednym

Znawcy marki zapewne zauważyli podobieństwo Stelvio do znanej i cenionej Gulii. I nie mylą się – model ten stanowił bazę do stworzenia pierwszego, tak kompatybilnego i eleganckiego SUV-a. To właśnie dzięki temu nowe dziecko Alfy Romeo może pochwalić się niecodzienną lekkością w prowadzeniu oraz stabilnym ułożeniem na jezdni. Cała reszta udogodnień to zwrot ku kierowcom, którzy pragnęli, by w szeregach Alfy Romeo pojawił się pełnokrwisty, bezkompromisowy SUV. Zaopatrzony w kompletne narzędzia multimedialne, wdzięczne nadwozie oraz zaawansowane systemy bezpieczeństwa jest świetną alternatywą dla swych poprzedników, którzy z pewnością nie daliby sobie rady z pokonaniem tras wijących się przez przełęcz Stelvio.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ