Boże Narodzenie 2016 – wszystkiego bezpiecznego

0
2679
Boże Narodzenie 2016 - wszystkiego bezpiecznego

Boże Narodzenie 2016 zbliża się wielkimi krokami. Powoli zaczynamy sporządzać listy zakupów i planować, jakie podarunki wręczymy bliskim. Z pewnością zadbamy, aby nasze święta były przyjemne, ale czy będą też bezpieczne? Zapraszamy do lektury.

Bezwzględne statystyki

Według policyjnych raportów, Grudzień jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miesięcy (zaraz obok wakacyjnych) pod względem ilości rozmaitego rodzaju wypadków, przy czym te, będące następstwem trudnych warunków pogodowych stanowią jedynie nikły procent wszystkich. Celebrowanie zarówno świąt Bożego Narodzenia, jak i Sylwestra łączy się ze spożywaniem sporych ilości alkoholu; przez Wigilię i dwa dni świąt większość rodzin nie stroi od trunków, toastów za zdrowie i naleweczek na zgagę po wielkim ucztowaniu. Niestety, taka atmosfera sprzyja nieuwadze, w tym prowadzenia pojazdu podczas słynnego syndromu “dnia pa”. W noc wigilijną większość młodych ludzi wychodzi na spotkania ze znajomymi, których przebieg przybiera różne formy – w efekcie, tak zwane pasterkowe imprezy są jednymi z najbardziej ryzykownych, a policyjne interwencji podczas nich zdarza się nadzwyczaj dużo. Izby wytrzeźwień podczas świąt także rokrocznie notują rekordowe liczby przyjęć. Dalej jest tylko weselej – świętowanie nowego roku niektórzy rozciągają nawet na dwa-trzy dni, co nie łączy się z przesadną trzeźwością. Wypadki związane z noworocznymi zabawami to druga kategoria wydarzeń, które tak bardzo nabijają grudniowe statystyki. Urazy, a nawet urwanie kończyn to najczęstsze skutki uboczne niebezpiecznych zabaw z pirotechniką, lecz nie wyczerpują listy alkoholowych wyskoków. A na takiej można znaleźć bardzo wiele rzeczy nie tylko głupich, ale nawet niebezpiecznych, które mogą mieć długofalowe skutki.

Mądrze i zabawnie

Czy powyższe informacje powinny skłonić nas do całkowitego odrzucenia rozrywek i celebrowania ważnych dni? Zdecydowanie nie; wszystko można robić z głową – także dobrze się bawić. Jeśli mamy kłopoty z samokontrolą, wyznaczeniu granic lub dobrą oceną sytuacji, warto sobie pomóc używając alkomatu profesjonalnego, jak jeden z oferowanych przez firmę Certen –   Certen.com . Dzięki temu, w każdej chwili będziemy mogli sprawdzić, czy nie czas przystopować oraz, w jakim stanie jesteśmy o poranku, następnego dnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ