Ściereczki z mikrofibry – niezastąpione w czyszczeniu samochodu

0
2939

Dbanie o samochód nie należy do najłatwiejszych czynności. Trzeba pamiętać zarówno o wnętrzu, jak i lakierze. Na szczęście ściereczki z mikrofibry sprawdzą się po obu stronach auta. Jedyne, co musimy mieć, to profesjonalne kosmetyki samochodowe.

Wszędzie brud

Z zanieczyszczeniami auta zmaga się każdy kierowca. Nawet, jeżeli trzymamy nasz samochód w garażu, to i tak nie unikniemy zabrudzeń. Wystarczy wyjechać do pracy w deszcz czy wejść do auta, gdy na dworze śnieg. W pierwszym wypadku czeka nas mycie lakieru i szyb, w drugim – czyszczenie dywaników. Jednak to tylko niektóre z problemów. Większym jest kurz, który osadza się głównie na kokpicie i drzwiach. Samo czyszczenie to absolutne minimum, jednak warto pójść o krok dalej i zakonserwować wnętrze auta.

Niezastąpienie ściereczki z mikrofibry

Plastikowy kokpit można czyścić wszystkim. Chusteczki papierowe, materiałowe szmatki czy nawet pocięte stare koszulki. W przypadku starego samochodu, który ma „tylko jeździć”, nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z „partyzanckich” metod. Jednak, jeżeli zależy nam na tym, by samochód nie tylko jeździł, ale i dobrze wyglądał, trzeba podejść do tematu w profesjonalny sposób. Oznacza to, że trzeba wybrać sprawdzony produkt, jakim są ściereczki z mikrofibry. Czyszczenie kokpitu oraz szyb przy ich użyciu to prawdziwa przyjemność. Ściereczki z mikrofibry bardzo dobrze zbierają kurz, a na szybach nie pozostawiają smug. Dzięki temu mamy pewność, że sprzątanie będzie dokładne i skuteczne. Podobne właściwości ma ircha. Ona, podobnie jak ściereczki z mikrofibry, jest równie chłonna, jednak krótki włos sprawia, że nie można jej wykorzystać przy czyszczeniu lakieru.

Mikrofibra jako środek do czyszczenia skóry

Plastiki to najczęściej spotykany materiał, z jakiego wykonany jest kokpit, jednak niektórzy kierowcy mają samochody ze skórzaną tapicerką. W przypadku tego rodzaju materiału czyszczenie wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim potrzebne nam są profesjonalne kosmetyki samochodowe oraz środek do czyszczenia skóry. Zacznijmy od wykorzystania ściereczek z mikrofibry, które delikatnie ściągną brud i kurz. Jednak zanim ich użyjemy, musimy wybrać środek do czyszczenia skóry. Firmy oferujące profesjonalne kosmetyki samochodowe mają szeroki asortyment środków do czyszczenia skóry. Możemy wybierać spośród kremów do konserwacji, mleczek do czyszczenia, balsamów do pielęgnacji i wielu innych. My polecamy zainteresować się zestawami, które zawierają produkty, dzięki którym kompleksowo wyczyścimy skórzaną tapicerkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ