Jak zabezpieczyć pojazd przed kradzieżą i innymi zdarzeniami?

0
2448

Jak mawia powiedzenie „okazja czyni złodzieja”. Niestety, ilość skradzionych pojazdów w naszym kraju nie zmniejsza się, mimo, że zabezpieczenia w nowszych modelach stale są ulepszane i modyfikowane.

Kupując samochód w wersji podstawowej często zapominamy o ochronie przed ewentualną kradzieżą. Zostawiamy nasz pojazd przed sklepem lub swoją posesją, a za kilka chwil po aucie zostaje wspomnienie i ewentualne tablice rejestracyjne. W takim razie jak skutecznie zabezpieczyć samochód lub motocykl, aby nie wpadł w niepowołane ręce?

Kradzieży pojazdów dokonują z reguły profesjonalni i doświadczeni złodzieje, o ile można mówić o profesjonalizmie w tym „fachu”. W każdym bądź razie blokady na kierownice, autoalarmy czy odcinacze zapłonu nie stanowią dla nich wyzwania i zasadniczo nie ma samochodu czy motoru, którego nie są w stanie ukraść. No dobrze, ale czy po kradzieży możesz w jakiś sposób zlokalizować swój pojazd? Tak, służą do tego coraz popularniejsze lokalizatory GPS.

Jak to działa?

Aby skorzystać z funkcji monitoringu GPS należy zakupić lokalizator, który ukrywamy w pojeździe i podłączamy do zasilania. Następnie od firmy, która sprzedała nam lokalizator otrzymujemy dane do logowania i po wejściu do serwisu internetowego widzimy na bieżąco, gdzie znajduje się nasz pojazd. Poza podglądem przez internet część lokalizatorów posiada wejście na kartę SIM, dzięki czemu w przypadku niepowołanego uruchomienia i oddalenia się pojazdu dostajemy wiadomość SMS na nasz numer telefonu.

Warto zwrócić uwagę na to, czy lokalizator samochodów jest wyposażony w mocną baterię, a jeśli nie to w jaki sposób może być ładowany. Interesującym rozwiązaniem jest możliwość ładowania modułu bezprzewodowo, przez technologię NFC.

Czy przydadzą się w inny sposób?

Tak, w przypadku flot samochodowych lokalizatory GPS pozwalają na kontrolowanie tras obieranych przez handlowców czy pracowników firm ochroniarskich, dzięki czemu mamy bieżący podgląd w działalność naszych współpracowników. Poza samochodami, przy pomocy lokalizatorów GPS możemy również dokonać zabezpieczenia motocyklu przed kradzieżą.

Przy wyborze tego typu zabezpieczenia warto dokładnie zapoznać się z ofertą firm zajmujących się tą usługą lub kupić sprzęt na własną rękę. Przy opcji abonamentowej monitoringu GPS zwróćmy uwagę nie tylko na cenę i długość okresu umowy, ale także na opinie dotychczasowych użytkowników, aby zabezpieczenie samochodu czy motocyklu było skuteczne.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ