Samochody używane od Forda ze znakiem jakości DEKRA

0
3049

Zakupienie samochodu używanego będącego nadal w dobrym stanie to poważny problem, gdy nie wiemy, na co patrzeć podczas poszukiwań. Jednak wcale nie musimy poświęcać czasu i pieniędzy na sprawdzanie aut z ogłoszeń i komisów samochodowych. W salonach dealerskich Forda możemy zakupić używane auta ze znakiem jakości DEKRA potwierdzającym stan techniczny pojazdów.

Jednym z głównych problemów związanych z zakupieniem używanego samochodu jest sprawdzenie jego stanu technicznego. Tak naprawdę, gdy nie znamy się na motoryzacji, trudno jest nam samodzielnie określić, czy kupujemy pojazd wart swojej ceny. Przekręcenie licznika to tylko początek, ponieważ nieuczciwi handlarze stosują szereg innych nieczystych posunięć, aby przyciągnąć klientów. Oczywiście, możemy prosić znajomych, którzy znają się na samochodach lepiej albo zapłacić firmie, która zajmuje się sprawdzaniem aut. Jednak jest jeszcze prostsze rozwiązanie – samochody używane Ford ze znakiem jakości DEKRA.

Znak jakości DEKRA nadawany jest na podstawie profesjonalnej oceny pojazdów używanych, która bazuje na latach doświadczeń koncernu DEKRA. Certyfikat Jakości Pojazdu DEKRA nadawany jest tym pojazdom, które spełnią określone wymagania.

Podstawą do jego wystawienia jest wykonanie badania technicznego włączającego kluczowe zespoły i układy ze względu na eksploatację i bezpieczeństwo. Razem bada się około 150 różnych punktów kontrolnych w serwisie oraz w trakcie jazdy próbnej. Następnie pobrane wyniki wprowadzane są do programu komputerowego i na tej podstawie oblicza się procentowo stan techniczny układów i wystawia ocenę. Gdy pojazd spełnia minimalne wymagania DEKRA, wówczas może on otrzymać Certyfikat Jakości Pojazdu.

Wobec tego wtedy, gdy chcemy zakupić używany samochód bezpiecznie, warto sprawdzać również oferty dealerów. Znajdujące się w nich samochody to dobry wybór dla tych kupujących, którym zależy na transakcji bez ryzyka. Co więcej, możemy otrzymać też szereg dodatkowych korzyści – gwarancję na auto używane, atrakcyjne formy finansowania, tanie ubezpieczenie.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ