Modele RC dla dzieci – czy to dobry wybór?

0
2249
jaki model do sterowania ręcznego wybrać dziecku?

Modele RC, to świetny pomysł na prezent dla dziecka. Oprócz zabawy, modele sterowane stymulują rozwój psychomotoryczny dzieci. Dodatkowo kształtują refleks i zręczność dziecka.

Dzięki modelom RC maluchy mają swój pierwszy, bliski kontakt z techniką. Taka zabawka może wykształcić w nich pasje inżynierskie lub sprawić, że zaczną interesować się modelarstwem. Sterowanie samochodem to forma rozrywki. która zapewnia kilku godzinną, świetną zabawę zarówno maluchom, jak i ich rodzicom.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze samochodu RC?

Skala modelu RC

Skala mówi nam jaka jest wielkość modelu RC względem oryginalnego odpowiednika. Skala informuje nas, o ile razy mniejszy jest dany model od pojazdu rzeczywistego. Modelami RC dzieci mogą bawić się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Ważne, żeby powierzchnia była równa, ponieważ ich mały rozmiar uniemożliwia szaloną jazdę na przykład po trawie. Mogą to robić samodzielnie, lub w grupie rówieśników. Ich niewielkie rozmiary wykluczają jazdę po nierównym i trawiastym terenie.

Najczęściej spotykaną skalą, jeżeli chodzi o modele dziecięce jest skala 1:43. W przypadku profesjonalnych samochodów skala wynosi 1:10.

Modele RC dla dzieci

Zasięg i sterowanie modelu RC

Zasięg jest to parametr, mówiący o maksymalnej odległości, jaka może dzielić pojazd i sterującego. Zazwyczaj w modelach RC dla dzieci taki zasięg wynosi 10 metrów. W każdym modelu sterowanie pojazdu odbywa się za pomocą pilota. Pilot do sterowania modelem Rc dla dzieci zazwyczaj ma kształt kierownicy. Ale spotykane są również piloty w kształcie pistoletu, kierownicy, czy kontrolera, który jest używany do grania w gry na konsoli.

Zasilanie i prędkość modelu RC

Jeżeli chodzi o rodzaj zasilania, to modele zdalnie sterowane dla dzieci mogą być zasilane albo przez akumulator, albo przez baterie (najczęściej AA). Zasilany jest zarówno model RC, jak i pilot, za pomocą którego dziecko steruje pojazdem. Gdy zdecydujemy się na model, który jest zasilany akumulatorem, w zestawie zawsze jest dołączona ładowarka. Modele RC dla dziec mogą osiągnąć prędkość około 10 km/h.

Przeczytaj też: http://motoview.pl/narzedzia-modelarskie-dla-dzieci-czy-sa-niezbedne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ