Jeszcze kilkanaście lat temu wypożyczenie jakiegokolwiek samochodu kojarzone było z kosztowną fanaberią, na którą niewielu mogło sobie pozwolić. Wraz z upowszechnieniem się innych środków komunikacyjnych i pojawieniem się tanich przewoźników w postaci linii autobusowych czy lotniczych, również ceny wypożyczenia samochodów osobowych znacznie spadły. Co jednak w sytuacji, gdy mamy coś dużego do przewiezienia, a jednocześnie nie dysponujemy własnym samochodem? Czy wypożyczenie samochodu dostawczego jest trudne i kosztowne?
Na tak postawione pytanie można udzielić tylko jednej odpowiedzi – nie! Wbrew pozorom wypożyczenie samochodu dostawczego mieszczącego się jeszcze w kategorię pojazdów osobowych , tj. „B” niczym się nie różni od wypożyczenia samochodu osobowego. W obu przypadkach obowiązują nas bardzo podobne warunki, a obostrzenia zależą od konkretnej wypożyczalni.
Jakie obostrzenia przy wypożyczeniu pojazdu dostawczego?
Tak na przykład w wypożyczalni CK Corp (http://www.ckcorp.pl/) takimi obostrzeniami jest dzienny limit możliwych do przejechania kilometrów oraz ograniczenie w opuszczaniu granic kraju. Warto zwrócić jednak uwagę, że takie obostrzenia dotyczą podstawowej wersji wypożyczenia samochodu dostawczego, zaś dopłacają niewielką kwotę możemy się od nich całkowicie uwolnić. Warto uczynić to jednak już na etapie wypożyczenia pojazdu, tj. „z góry”, niż później płacić możliwe kary z tytułu samowolnego złamania warunków wypożyczenia danego pojazdu.
Co potrzebne do wypożyczenia?
Do wypożyczenia samochodu dostawczego dającego nam bezproblemową możliwość przewiezienia kompletu mebli, wersalki czy nawet świeżo zakupionego łóżka potrzebujemy legitymować się jedynie ważnym prawem jazdy oraz dowodem osobisty. Oprócz tego musimy oczywiście okazać kartę płatniczą lub uregulować całą kwotę wypożyczenia łącznie z kaucją w gotówce. Wiele wypożyczalni preferuje jednak płatność kartami ze względu na możliwe późniejsze obciążenie klienta, gdyby ten nie dochował wszystkich warunków wypożyczenia.