Samochód używany od dealera. Sprawdź, dlaczego warto go wybrać

0
3399
Samochód używany od dealera. Sprawdź, dlaczego warto go wybrać

Przy zakupie samochodu używanego zwykle rozpoczynamy swoje poszukiwania na portalach ogłoszeniowych. Pozwalają nam na rozeznanie się w cenach i sprawdzenie, czy w okolicy czeka coś ciekawego. Jednak nie jest to jedyna propozycja – także możemy kupić używane auto w świetnym stanie od dealera. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Samochód używany to często jak gra w rosyjską ruletkę – czasami trafimy na dobry model odpowiadający specyfikacji sprzedającego, innym razem z kolei auto szybko zaczyna się psuć, a potem okazuje się, że tak naprawdę jest powypadkowe i powinno trafić na złom. Dlatego wtedy, gdy interesują nas samochody używane Warszawa czy w innym mieście, powinniśmy zawsze pamiętać o tym, aby sprawdzić ich stan techniczny albo kupować je od sprawdzonych sprzedających.

Dokładnie sprawdź auto – samodzielnie lub z firmą

Gdy chcemy kupić używane auto, zawsze musimy poświęcić więcej czasu na sprawdzenie jego stanu technicznego – to, co najważniejsze, wcale nie jest łatwe w zauważaniu. Jeśli znamy się na samochodach, w takiej sytuacji możemy często sami ocenić, czy pojazd jest dobry. Warto mieć też miernik lakieru, który wskaże nam grubość lakieru.

Nie każdy z nas jednak wie, jak sprawdzać auta. Wtedy możemy skorzystać z pomocy znajomych albo usług firm, które zajmują się oględzinami pojazdów dla swoich klientów. To wydatek od koło 300 do 500 złotych i w cenie otrzymamy dokładny raport informujący nas o dokładnym stanie pojazdu.

Bezpieczne miejsca do kupna samochodu

Jednak wcale nie musimy korzystać ze wsparcia znajomych czy firm, gdy zdecydujemy się kupić auto w bezpiecznym miejscu. Tutaj dużym powodzeniem cieszą się salony dealerskie. Nie każdy wie, że również u dealera możemy nabyć auto używane. Do wyboru mamy zwykle szeroką gamę pojazdów z ostatnich roczników, zwykle z krajowej dystrybucji lub legalnie sprowadzonych.

Kupno auta od dealera ma dużo zalet – nie tylko dostaniemy do wglądu dokumenty o stanie technicznym, ale również gwarancję na pojazd. To powoduje, że zakup możemy zrobić bez ryzyka!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ