Awaria auta na autostradzie

0
2695

Na autostradzie, jak i zresztą na każdej innej drodze może przydarzyć nam się mniejsza lub większa awaria auta. W przypadku usterki albo stłuczki każdy kierowca musi pamiętać o tym, aby odpowiednio się zachować. Jeżeli złapiemy tak zwaną „gumę” to należy jak najszybciej zjechać na pas awaryjny i zmienić koło. Oczywiście każdy kierowca musi pamiętać o odpowiednim oznakowaniu swojego pojazdu.

Jak oznakować auto

Każdy kierowca zobligowany jest w razie awarii włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy w odległości 100 metrów od samochodu. Warto zainwestować również w specjalną lampę migającą żółtym światłem, która jest niesłychanie przydatna przede wszystkim w sytuacji, jak samochód odmówi nam posłuszeństwa nocą. Oprócz dodatkowej lampy migającej, można zainwestować również w specjalną kamizelkę odblaskową, która również może poprawić naszą widoczność na drodze. Kamizelka odblaskowa przyda się zwłaszcza jak pomoc drogowa na autostradzie A4 będzie nam nie potrzebna i własnymi siłami będziemy chcieli przywrócić samochód do użytku.

Co w przypadku większych awarii

Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie naprawić naszego auta, to należy powiadomić obsługę autostrady, która wyśle do nas patrol sygnalizujący pozostałym kierowcom, że pas awaryjny jest chwilowo zajęty. Służbę alarmową możemy wezwać poprzez numer alarmowy 112, a co najważniejsze za jej pomoc nic nie płacimy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie naprawić usterki w aucie, to pozostaje wyłącznie wezwanie pomocy drogowej na własny koszt. Gdy nie znamy namiaru na żadną firmę świadczącą takie usługi, to możemy poprosić o pomoc dyżurnego policji, który skieruje nas do najbliższej, licencjonowanej firmy.

Gdzie znaleźć pomoc na A4? Odwiedź https://pomocdrogowa.info/autostrada-a4

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ