Prawidłowa konserwacja elementów kabiny

0
3957
Prawidłowa konserwacja elementów kabiny

Właściwe dbanie o auto nie ogranicza się jedynie do regularnego mycia karoserii. To także dbałość o wnętrze samochodu i pielęgnacja elementów tworzących komfortową przestrzeń do podróżowania.

Jak przygotować auto do sprzątania?

Przede wszystkim należy zakupić odpowiednie środki przeznaczone do profesjonalnej pielęgnacji, by móc liczyć na szybki, niemal natychmiastowy efekt i wyjątkowy zapach we wnętrzu. Niezbędny będzie również dobry odkurzacz z rurą, wyposażony w długą i cienką końcówkę, umożliwiający dostęp do miejsc raczej trudnodostępnych.

Przed rozpoczęciem sprzątania, usuńmy z auta wszelkie zbędne przedmioty, by móc dokładnie wyczyścić każdy zakamarek.

Sprzątanie: START!

Wyjęcie dywaników i wytrzepanie ich to pierwszy etap sprzątania. Następny ruch należy do odkurzacza, który ma oczyścić nie tylko wykładzinę, ale i tapicerkę. Do tego nie może ominąć trudnodostępnych miejsc i wszelkich szczelin.

Sprzątając tapicerkę, warto pozbyć się też uciążliwych plam. To będzie możliwe dzięki skorzystaniu ze specjalnych preparatów, dostosowanych do danego rodzaju tapicerki.

Plastiki na ruszt

Konserwacja elementów plastikowych wyposażenia jest bardzo ważna. A podjąć wyzwanie nie jest wcale trudno – wystarczy przy pomocy wilgotnej szmateczki zetrzeć nagromadzony kurz. Kolejno warto użyć pianki do konserwacji i bawełnianą ściereczką ją rozprowadzić. Wyczyścić w ten sposób warto nie tylko deskę rozdzielczą, ale również tunel środkowy, boczki drzwi czy obudowy przednich foteli.

Kolejny etap: mycie szyb

Przystępując do mycia szyb pamiętajmy, by nie przebywać z autem na dużym słońcu, gdyż to pozostawi na naszych oknach smugi.

Kompleksowa pielęgnacja auta składa się z dwóch wieloczynnościowych procesów. Pierwszy to czyszczenie wnętrza, drugi zaś – mycie karoserii na zewnątrz. Oba powinny się uzupełniać i doskonale współgrać. Bo jak będzie wyglądać pięknie umyte i błyszczące auto na zewnątrz, jeśli w środku panuje wielki bałagan? Podobnie będzie wyglądała sytuacja odwrotna.

W zabieganiu oddajmy auto profesjonalistom

W codziennym nadmiarze obowiązków i braku czasu na cokolwiek, można oddać własne auto w ręce profesjonalistów. Ci nie tylko doskonale i dokładnie umyją nasze auto, ale także wyczyszczą je w środku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ