Powłoki ochronne i glinka do lakieru, czyli jak dbać o karoserię?

0
2270
Powłoki ochronne i glinka do lakieru, czyli jak dbać o karoserię?

Karoseria naszego samochodu to bardzo istotny element, o który powinniśmy dbać najlepiej jak to możliwe. Dlatego warto korzystać z rozwiązań, które proponują nam producenci środków konserwujących. Jakie preparaty mamy do wyboru?

Czy powłoki ochronne są potrzebne?

Budowa tego elementy ulegała na przestrzeni lat zmianom. Część z nich wynikała z przepisów wprowadzonych przez Unię Europejską. Zobligowała ona producentów do rezygnacji z używania ołowiu, czy toluenu do produkcji lakieru. Składniki te odpowiadały za jego twardość. Zastąpiono je wodą, co sprawiło, że lakier zaczął szybciej ulegać zniszczeniu. Producenci zaczęli używać cieńszych powłok, co skutkowało koniecznością zwiększenia ich ochrony. Jak to zrobić, by cieszyć się pięknym kolorem przez wiele lat? Na początku próbowano wykorzystywać kwarcowe powłoki ochronne. Okazały się jednak niewiele lepsze od wosku. Dlatego powszechnie stosowaną formą ochrony są powłoki ceramiczne. Nadają one lakierowi szklistość i hydrofobowość. Dlatego bez problemu doczyścimy karoserię oraz usuniemy wszelkie zabrudzenia. Tego rodzaju powłoki ochronne odpychają bowiem brud i wodę, zabezpieczają nawet przed ptasimi odchodami, sokami z drzew, czy drobinami piasku. Co ciekawe, ceramiczne powłoki ochronne wiążą się z lakierem, co pogłębia jego kolor oraz nadaje mu piękny połysk. Według specjalistów, dobrze nałożona powłoka może wytrzymać nawet do pięciu lat od aplikacji. Innym sposobem są folie transparentne PPF, które działają niczym tarcza chroniąca karoserię przed zewnętrznymi czynnikami. Folia ta ma grubość około dwudziestu mikrometrów i podobnie jak powłoka ceramiczna, pogłębia kolor i nadaje połysk. Sklepy oferują także rozmaite preparaty do regeneracji powłok ochronnych. Znajdziesz je w tym miejscu https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Konserwacja-lakieru_Powloki-ochronne-443.html. Oprócz tego warto też zwrócić uwagę na środki konserwujące, czy powłoki zabezpieczające lakier przez kilka miesięcy.

Glinka do lakieru – kiedy warto ją stosować?

W jaki sposób możemy jeszcze chronić nasz lakier? Warto też pamiętać o glinkowaniu. To zabieg, który pozwoli nam skutecznie oczyścić lakier z wszelkich trudnych zabrudzeń. Korzystamy z niego, gdy chcemy wypolerować czy woskować karoserię. Glinka do lakieru szybko i bez żadnych kłopotów usunie z lakieru drobiny asfaltu, piasku, żywicy, czy nalotu z klocków hamulcowych. Jak więc sprawdzić, czy nasze auto wymaga takiego procesu? Najprościej będzie przejechać dłonią po umytej karoserii. Jeśli ręka natrafi na opór, to znak, że w porach zalegają zanieczyszczenia. Glinka do lakieru usprawnia mycie karoserii i zapewnia lepsze wiązanie wosku z lakierem, dzięki czemu nałożona powłoka będzie trwalsza. Lakier poddany glinkowaniu jest także bardziej odporny na zaleganie brudu. Glinka do lakieru usunie także wszelkie zarysowania. Możesz ją kupić, klikając w ten link https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Odnowa-lakieru_Glinki-893.html. Stosowanie tego typu środków sprawi, że twój samochód zachowa głębie koloru i należyty połysk przez wiele lat. Wystarczy, że regularnie będziesz go oczyszczał i konserwował.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ