Najważniejsze cechy samochodów marki Lexus

0
3666
Najważniejsze cechy samochodów marki Lexus

Lexus to synonim luksusu i elegancji. Od początku istnienia marki właśnie te dwie wartości przyświecały jej projektantom. Pierwsze samochody Lexus zjechały z linii produkcyjnej Toyoty pod koniec lat 80. ubiegłego stulecia i natychmiast podbiły serca miłośników ekskluzywnych aut.

Głównym celem koncernu Toyota podczas tworzenia Lexusa, było stworzenie marki gotowej sprostać konkurencji luksusowych maszyn Mercedesa, Jaguara i BMW – opowiada nasz rozmówca z Salonu Prestige. Przedsięwzięcie to zaowocowało wielkim sukcesem i szybką ekspansją na rynku amerykańskim i w Europie.

Bezkompromisowe dążenie do ideału

Przyglądając się dowolnemu modelowi Lexusa, musimy być pod wrażeniem. Dążenie do ideału jest jedną z podstawowych wartości marki i niewątpliwie, Japończycy są w tym dążeniu bardzo konsekwentni. Twórcy kolejnych modeli nie wahają się przed sięganiem po efekt zaskoczenia, z maestrią operują fantazją, czego efektem są zawsze zaskakujące formy i możliwości nowych aut.

Technologia w służbie motoryzacji

Lexus to jednak nie tylko piękna bryła i wnętrze doskonałe w każdym najmniejszym szczególe. Pracownicy Toyoty nie pomijają aspektu mocy i bezpieczeństwa swoich samochodów. Aby zapewnić klientom auta najwyższej jakości, niezawodne, a jednocześnie bardzo przyjazne w użytkowaniu, sięgają po możliwości najnowszych technologii.

Przyjazny środowisku samochód

Luksusowa elegancja oraz inteligentne i nowoczesne rozwiązania to wciąż nie wszystko. Lexus ma także ambicję połączenia doskonałej mocy silnika z… ekologią. Już pierwszy model z 1989 roku, czyli LS 400 wyróżniał się na tle konkurencji niesamowicie cichą pracą silnika – przypomina ekspert z Salonu Samochodów Luksusowych Prestige.

Z kolei najnowsze modele Lexusa posiadają silniki hybrydowe, które pozwalają na znaczną redukcje emisji spalin, zużycia paliwa i, tak jak ich najdawniejsi przodkowie – generują znikomy hałas.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ