Monitoring pojazdów – nowy poziom ochrony

0
2605

Zabezpieczenie swojego mienia przed kradzieżą to ważne zadanie i chyba wszyscy chcą wiedzieć jak zrobić to profesjonalnie. Rozwój technologiczny podsuwa coraz to nowsze i lepsze sposoby chronienia swojego mienia.

W tym artykule postaram się przedstawić informacje najnowszy sposób, czyli zdalne śledzenie pojazdów.

Kradzieże samochodów systematycznie spadają — jak wynika z policyjnych statystyk. Jednak nie spadły do zera. Niektóre samochody potrafią kosztować kilkaset tysięcy złotych, a utrata tak drogiego auta będzie bardzo dotkliwa. Niezależnie czy posiadamy nowe ferrari, czy 5-letniego fiata technologia stawia przed nami nowe możliwości ochrony — monitoring gps — ochroniarz XXI wieku.

Monitoring pojazdów stał się ostatnimi czasy bardzo popularny. Skąd bierze się jego popularność ? Na Pewno ze skuteczności. Nie licząc wyjątkowych sytuacji, system ten jest bardzo skuteczny. Gdy zawiodą zabezpieczenia proponowane przez producenta i zostanie nam skradziony samochód, zawsze można go zlokalizować zdalnie. W dzisiejszych czasach takie środki ochrony jak kody, blokady czy zamki nie stanowią już większego problemu dla złodziei. Kradzież auta trwa zaledwie kilka minut. Wprawne ręce przestępcy lub sprzęt najwyższej jakości w zupełności wystarcza do popełnienia przestępstwa.

Gdy stracimy auto, nie można już nic zrobić oprócz zgłoszenia sprawy na policje i czekania na odszkodowanie Skradzione auta w dużej mierze rozkręca się na części i sprzedaje. Proces ten trwa zaledwie kilka godzin, więc odzyskanie całego automobilu jest mało prawdopodobne. Aby zaoszczędzić czas i nerwy wystarczy zainstalować jedno małe urządzenie. W porównaniu do ceny samochodu — cena lokalizatora jest znikoma.

System lokalizacji pojazdów działa na bardzo prostych zasadach. W aucie montowane jest małe urządzenie śledzące. Montuje się je w trudno dostępnych i nieoczywistych miejscach. W razie potrzeby namierzenia auta wystarczy zalogować się na stronę producenta i zobaczyć na mapie gdzie jest samochód. Wystarczy poinformować organy ścigania lub firmę ochroniarską.
Monitoring pojazdów jest jednym z najlepszych zabezpieczeń samochodu. Każdy fan motoryzacji powinien rozważyć jego instalacje bez względu na wartość samochodu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ