Filtr DPF – co musisz wiedzieć na jego temat?

0
1257
Filtr DPF

W każdym pojeździe znajduje się wiele istotnych komponentów. Ich właściwe działanie umożliwia nam bezpieczne przemieszczanie się naszym autem. Do takich komponentów możemy zaliczyć także filtr DPF. Jaka jest jego rola?

Filtr DPF – za co odpowiada?

Element ten jest częścią układu wydechowego pojazdów z silnikiem wysokoprężnym. Filtr DPF ma na celu oczyszczanie gazów spalinowych z różnego rodzaju cząstek stałych. Są to chociażby węglowodory aromatyczne i tlenki metali, które osiadają na sadzy. Cząstki stałe są uznawane za jedną z przyczyn powstawania smogu. Dlatego producenci samochodów opracowali system, który ograniczy ich przenikanie do atmosfery. Filtr DPF to metalowa puszka ze stali nierdzewnej, która jest wypełniona specjalnymi kanałami. To one zatrzymują większość cząstek stałych. Ich skuteczność wynosi co najmniej 85%. Niektóre modele są w stanie pochłonąć nawet 100% zanieczyszczeń. Dzięki niemu samochody z silnikiem diesla nie kopcą czarnym dymem i są bardziej przyjazne środowisku.

Filtr DPF – czy możliwa jest naprawa?

Filtr cząstek stałych zużywa się tak samo jak inne elementy naszego pojazdu. Jego stopniowe zapychanie wiąże się ze spadkiem wydajności. Co ciekawe, na tempo zużywania się filtra DPF mamy całkiem duży wpływ. Na jego żywotność wpływa bowiem styl naszej jazdy, stan techniczny pojazdu oraz jakość paliwa czy oleju silnikowego. Dlatego właśnie nie powinniśmy lekceważyć sygnałów, jakie daje nam nasz pojazd. Obecnie nie musimy wydawać dużej sumy pieniędzy na nowy filtr DPF. Możliwa jest bowiem jego regeneracja. Więcej o niej przeczytasz tutaj https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/filtr-czastek-stalych-dpf. Rozwiązanie to jest nie tylko tańsze, ale i pozwala nawet na przywrócenie mu niemal fabrycznej sprawności. Cały proces trwa około 24 godzin, dlatego musisz liczyć się z tym, że przez dobę będziesz musiał radzić sobie bez swojego auta. Regeneracja filtra DPF poprawia funkcjonowanie pojazdu, co jest odczuwalne praktycznie natychmiastowo. Sprawny filtr cząstek stałych da ci spokój i gwarancję, że Twój pojazd nie będzie miał tak niszczącego wpływu na środowisko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ