Czym jest kradzież auta na walizkę i jak zabezpieczyć pojazd?

0
944
Czym jest kradzież auta na walizkę i jak zabezpieczyć pojazd

Współcześni złodzieje stosują najróżniejsze sposoby służące przejęciu samochodu. Dziś, gdy wiele aut jest wyposażonych w system bezkluczykowy, niezwykle popularna stała się metoda kradzieży na walizkę. Czytając ten tekst, dowiesz się, na czym ona polega i jak się przed nią uchronić.

Kradzież na walizkę jest niezwykle często stosowaną przez złodziei metodą zabrania auta jego właścicielowi. Aby mogła być ona wykorzystana, samochód musi być wyposażony w system pozwalający na otwieranie drzwi i uruchamianie silnika za pomocą przycisku na specjalnym elektronicznym pilocie – bez użycia kluczyka. Niektóre pojazdy nie wymagają nawet naciśnięcia jakiegokolwiek guzika – samo zbliżenie się do nich z takim nowoczesnym kluczykiem jest wykrywane przez czujniki i umożliwia dostanie się do środka

Chcesz wiedzieć, na czym polega ten sposób kradzieży i jak ochronić przed nim swój samochód? Zachęcamy Cię do przeczytania tego tekstu – w nim wszystko Ci wyjaśnimy.

Kradzież na walizkę – co to takiego?

Metoda kradzieży auta z wykorzystaniem walizki opiera się na przedłużeniu sygnału płynącego z kluczyka do pojazdu. Można to zrobić dzięki dwóm urządzeniom – dlatego zaangażowane są w to zwykle dwie osoby. Ta pierwsza zbliża się do miejsca, w którym ukryto kluczyk, a następnie uruchamia sprzęt wzmacniający sygnał z kluczyka. Druga zaś, dzięki urządzeniu, które trzyma, ściąga wzmocniony sygnał i przedłuża go tak, by dotarł do samochodu, który odbiera go  jako zwykły sygnał z kluczyka i jest zaparkowany w pobliżu. Następuje otwarcie drzwi i włączenie silnika – złodzieje mogą szybko wsiąść do pojazdu i odjechać z miejsca zdarzenia.

Dlaczego procedura ta ma w swej nazwie walizkę? To proste – narzędzia stosowane w celu kradzieży auta, są zazwyczaj ukryte w zwykłych, nie wzbudzających podejrzeń walizkach. Jeśli więc widzisz człowieka, który siada wyjątkowo blisko Ciebie w miejscu publicznym – może (choć oczywiście nie musi) to oznaczać, że zamierza on ukraść Twój samochód.

Zabezpieczenie samochodu  z systemem bezkluczykowym

Jeżeli Twoje auto ma wbudowany system bezkluczykowy – zabezpieczenie go to konieczność.  Jak sam teraz widzisz, przejęcie sygnału z elektronicznego kluczyka jest bardzo proste.

Chcesz zyskać pewność, że nawet jeśli dojdzie do kradzieży, samochód wróci do Ciebie w ciągu doby od zgłoszenia tego zdarzenia? Dobrym pomysłem jest zabezpieczenie auta przed kradzieżą za pomocą nowoczesnego systemu radiowego, jakim jest IKOL SVR.

System radiowy ochroni Twoje auto przed złodziejami

Czy wiesz już, że system radiowy IKOL SVR to niezawodne narzędzie, które sprawi, że nie będziesz już musiał martwić się o bezpieczeństwo swojego pojazdu? Jego skuteczność wynosi aż 98%. Co więcej, jest on niezagłuszalny nawet przez najlepsze zagłuszarki i działa w takich miejscach, jak tunele, metalowe kontenery czy garaże.

Istnieją 3 warianty systemu IKOL SVR:

  • IKOL SVR Standard – idealny wybór dla wszystkich tych, którym zależy na całodobowej ochronie auta nowoczesnym systemem radiowym. Moduł, który jest tu wykorzystany, nie zbiera danych o lokalizacji pojazdu i nie posiada GPS-a,
  • IKOL SVR Alarm – oprócz tego, co wymieniono przy SVR Standard, zyskasz też możliwość zdalnego uzbrajania czujników auta i konfigurowania alertów ruchu pojazdu,
  • IKOL SVR Sky – wybierając ten wariant, masz dostęp do wszystkich usług, o których napisaliśmy wcześniej. Ta wersja systemu różni się od poprzednich wbudowanym GPS-em, który oferuje liczne funkcje dodatkowe – pozwala na śledzenie aktualnej lokalizacji auta, przeglądanie historii przejazdów, obserwowanie na bieżąco podróży pojazdu i tworzenie raportów. Możliwości te, w połączeniu z opcją zdalnego ustawiania alertów informujących o ruchu pojazdu lub próbie jego odholowania, dają Ci optymalne zabezpieczenie samochodu. Dzięki powiadomieniom masz bowiem szansę natychmiastowo zareagować, gdy ktoś spróbuje przejąć Twoje auto.

Podsumowując, IKOL SVR najskuteczniej zabezpieczy Twoje auto i pozwoli je odzyskać w ciągu 24 godzin od zgłoszenia kradzieży. Każdy kierowca znajdzie tu wersję  systemu SVR, która najlepiej zaspokoi jego potrzeby.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ