Auto detailing – co to jest, co wchodzi w jego skład

0
1560
Auto detailing

Śmiało można stwierdzić, że w dzisiejszych czasach samochody stanowią nieodłączny element życia człowieka. To właśnie dzięki nim możliwe jest przemieszczanie się z jednego punktu do drugiego, niezależnie od tego, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. W sposób szczególny dbamy o aspekty wizualne pojazdu, aby wyróżniał się spośród pozostałych. Czym dokładnie jest auto detailing? Jak wygląda detailing samochodowy w praktyce? Dlaczego warto zdecydować się na taką usługę? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest auto detailing?

Auto detailing to pewien skomplikowany i szczegółowy proces, który polega na tym, aby dokładnie wyczyścić, wypolerować czy też wywoskować pojazd zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dzięki temu, samochód zdecydowanie lepiej prezentuje się pod względem wizualnym, a powłoka lakiernicza, o którą dbamy w sposób szczególny, staje się jeszcze trwalsza i utrzymuje swój wygląd przez długi okres czasu. Nie da się ukryć, że auto SPA to dość świeża dziedzina w motoryzacji, dlatego część osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z istnienia takiej usługi. Pomimo wszystko, coraz więcej osób decyduje się na ten proces. Jeśli powierzymy pojazd specjalistom, są oni w stanie nawet ze stosunkowo starego modelu zrobić samochód, który wzbudzi zazdrość i niedowierzanie wśród innych kierowców. Czterokołowiec to pewna wizytówka człowieka, dlatego też należy zwracać uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły. Pamiętajmy o tym, że właściwie każdy pojazd wygląda inaczej, dlatego też w tym przypadku konieczne jest indywidualne podejście użytkownika.

Czym jest auto detailing

Jak wygląda auto detailing w praktyce?

Usługa car detailingu to stosunkowo skomplikowany proces. W większości przypadków wszystko zaczyna się od wstępnego mycia nadwozia. Dzięki temu możliwe jest usunięcie powierzchniowych zanieczyszczeń. Robi się to za pomocą gąbek, myjki lub ręcznie. Często korzysta się z szamponów z dodatkiem wosku, ewentualnie z aktywnej piany. Następnie mamy do czynienia z demontażem kół. Są one dokładnie myte i co ważne- pracownicy utrzymują dostęp do nadkoli, które są dokładnie czyszczone. W kolejnym kroku następuje dokładne mycie nadwozia, a także w razie potrzeby usuwane są wszelkie niedoskonałości lakieru, jak chociażby ryski, zmatowienia itp. Jest to możliwe dzięki pastom polerskim. Później czyszczone są lampy i końcówki wydechu. Istotne jest również mycie komory silnika, które odbywa się w następnym kroku. Osłonki zostają pokryte specjalnymi preparatami, które mają na celu zabezpieczenie i nabłyszczenie tworzywa. Później stosuje się odtłuszczacz, aby wszystkie powłoki karoserii trzymały się idealnie. Na samochód nakładany jest wosk naturalny, a następnie powłoka ceramiczna. W dalszej kolejności mamy do czynienia z dokładnym myciem i suszeniem szyb, lusterek i uszczelek. W końcowym etapie czyści się i nabłyszcza dodatkowe elementy z tworzyw, jak chociażby listwy ochronne. Teraz pozostaje wnętrze kabiny, czyli odkurzenie i mycie wnętrza. Stosowane są specjale środki, które nabłyszczają tworzywa. Tapicerka poddawana jest praniu lub czyszczeniu. Na koniec specjaliści z Nano Clinic https://nanoclinic.pl/ zajmują się szyberdachem, jeśli takowy istnieje w danym modelu.

car detailing

Dlaczego warto zdecydować się na car detailing?

Nie da się ukryć, że car detailing Olsztyn to doskonały sposób na to, aby zmienić wygląd swojego samochodu. Tego typu rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet. Warto zacząć od tego, że jest to forma kompleksowego i optymalnego zabezpieczenia pojazdu przed wszelkimi uszkodzeniami. Myślisz, że myjnia samochodowa jest świetną możliwością dla Ciebie? Weź pod uwagę to, że w przypadku car detailingu oprócz mycia, następuje po sobie wiele innych procesów, które dbają o naszą karoserię i jest to znacznie skuteczniejsze działanie, niż chociażby myjnia ręczna. Kolejną ogromną zaletą jest skuteczne zabezpieczenie lakieru, a jego kolor staje się jeszcze bardziej wyrazisty i głębszy. Pamiętajmy o tym, że ważny jest również detailing wnętrza. Dzięki tej usłudze jesteśmy w stanie w skuteczny sposób pozbyć się wszystkich nieprzyjemnych zapachów wewnątrz pojazdu. Kupujesz samochód od osoby, która w nim regularnie paliła? Nano Clinic okaże się strzałem w dziesiątkę, bowiem profesjonaliści skutecznie odświeżą środek czterokołowca. Oprócz tego usuną wszelkie zabrudzenia, a nawet pozbędą się niektórych usterek, jak chociażby na samochodowej tapicerce. W konsekwencji można śmiało stwierdzić, że auto wygląda zupełnie tak, jakby dopiero zostało kupione.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAuto Detailing – co to właściwie jest?
Następny artykułSamochody Skoda

Czy można żyć bez motoryzacji? W moim przypadku zdecydowanie NIE! Uwielbiam dłubać godzinami pod maską swojej wysłużonej Skody i nieustannie uczyć się nowych ciekawostek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ