Przekładnie planetarne – czym się wyróżniają i dlaczego warto się z nimi zapoznać?

0
1112
Przekładnie planetarne

Przekładnie planetarne to rozwiązanie, które cały czas zyskuje na popularności. Dlaczego tak się dzieje? Gdzie dokładnie można je stosować? Na czym polega ten fenomen? Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem, to zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Przekładnie planetarne – najważniejsze cechy i zastosowanie

Tego typu przekładnie charakteryzują się stosunkowo niską masą a także zwartą budową. Dzięki temu mają tak szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są one do budowy reduktorów o sporym przełożeniu. Przekładnie planetarne składają się z kilku kół głównych, a także kół obiegowych. Te pierwsze są wewnętrznymi, natomiast te drugie zamontowane są na jarzmie. Pracują one w parach lub w większej ilości. Cechą, która jest najbardziej charakterystyczna jeśli chodzi o przekładnie planetarne jest możliwość przenoszenia mocy na podstawie trzech wartości przełożenia. Ta cecha daje szansę na przenoszenie bardzo dużej mocy. Warto jeszcze wiedzieć, że taka przekładnia cechuje się stosunkowo niewielką bezwładnością i niską awaryjnością. Zwłaszcza ta druga cecha będzie bardzo ceniona. Przekładnie planetarne stosuje się bowiem w przemyśle, gdzie nie można sobie pozwolić na przestoje w produkcji. Wykorzystuje się je także w pojazdach budowlanych, turbinach, czy też lokomotywach.

Przekładnie planetarne – zakup

Jeśli wiesz już, że zakup przekładni planetarnej jest tym co Cię interesuje, to należy rozejrzeć się za miejscem, w którym można go dokonać. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest zapoznanie się z ofertą polskich firm takich jak między innymi https://motovario.com.pl/przekladnie-planetarne-seria-pg którzy stawiają przede wszystkim na jakość. Zakupione u nich elementy do budowy aplikacji będą pochodziły od sprawdzonych producentów. Nie bez znaczenia jest również możliwość rozmowy z inżynierami, którzy są w stanie pomóc w doborze konkretnych podzespołów maszyn.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ