Czym różnią się poszczególne rodzaje wycieraczek?

0
1245
rodzaje wycieraczek

Zakup wycieraczek samochodowych wydaje się być dość prostym zadaniem, jednak nie zawsze tak jest w rzeczywistości. Nabywając wycieraczki Valeo, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, gdyż na rynku dostępne są różne rodzaje wycieraczek. Są one dopasowane do zróżnicowanych potrzeb kierowców, a konkretny rodzaj wycieraczek stosuje się w zależności od posiadanego modelu samochodu. W pierwszej kolejności, przed zakupem wycieraczek należy sprawdzić w parametrach technicznych i opisie produktu, czy konkretny model wycieraczek będzie kompatybilny z posiadanym samochodem.

Wycieraczki Valeo – jak dobrać odpowiednie wycieraczki do zaczepu?

Nawet jeśli nie dobierze się odpowiednich wycieraczek do swoich potrzeb, będą one działały, co pozwoli zachować funkcjonalność auta w czasie deszczu. Popełniając błąd, można więc po prostu nabyć drugi komplet wycieraczek i je zmienić na takie, które będą spełniały potrzeby kierowcy. O wiele gorzej wygląda sprawa, gdy kupi się wycieraczki z niekompatybilnym zaczepem montującym lub o złej długości. W takiej sytuacji założenie wycieraczek Valeo nie będzie w ogóle możliwe. Chcąc znaleźć informacje o rodzaju mocowania pasującym do konkretnego modelu auta, wystarczy poszukać takich informacji w Internecie lub w instrukcji obsługi auta. Ma to spore znaczenie dla osób, którym zależy na tym, by wycieraczki pracowały idealnie w każdych warunkach, a w tym podczas szybkiej jazdy.

Producenci dbając o komfort kierowców zamieszczają podobne informacje w rzucających się w oczy miejscach. Można też określić „na oko”, jaki typ mocowania się posiada, jednak wymaga to znalezienia rysunków poglądowych, jak wyglądają poszczególne rodzaje mocowań. W wycieraczkach Valeo (https://wycieraczkidoszyb.pl/firm-zul-71-Wycieraczki-Valeo.html) stosuje się bardzo szerokie spektrum mocowań dopasowanych do różnych uchwytów. To samo dotyczy informacji mówiących o tym, jakiej długości wycieraczek się potrzebuje.

Rodzaje zaczepów w wycieraczkach samochodowych

W autach stosuje się kilkanaście rodzajów zaczepów. Różnią się one od siebie diametralnie i nigdy nie należy mocować niekompatybilnych wycieraczek do uchwytów, do których nie są przeznaczone.

Podstawowe rodzaje mocowań wycieraczek:

  • A, A1, A2, A3, A4,
  • B, B1,
  • C, C1,
  • D,
  • E, E1,
  • EX,
  • F,
  • G,
  • K,
  • M.

Każdy z powyższych rodzajów mocowań różni się od siebie konstrukcją. Wpływa to na sposób montażu, a także zachowanie wycieraczek. Dla przeciętnego kierowcy istotne będzie jednak tylko to, w jaki sposób zakłada się wycieraczki Valeo. Zazwyczaj okaże się to dość proste i nie będzie wymagało wizyty w warsztacie samochodowych, jednak trzeba pamiętać, by wykazać się cierpliwością i nie próbować zakładać wycieraczek na siłę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ