Wybieramy nowy akumulator

0
3038
Wybieramy nowy akumulator

Awarie akumulatora najczęściej zdarzają się zimą. To wówczas nasze auto, pozostawione kilka dni na mrozie, nie chce odpalić. Co należy zrobić, jeśli bardzo zależy nam na sprawności pojazdu?

Przyczyna tkwi głębiej

Jeśli problem awarii akumulatora nie wystąpił po raz pierwszy, po ochłonięciu z powodu niespodziewanej sytuacji, należy przemyśleć zakup nowego akumulatora. To czynność konieczna, gdyż ten uszkodzony lub zbyt łatwo rozładowujący się, już nam nie posłuży. Gdy już przyjmiemy do wiadomości, że czeka nas spory wydatek, zorientujmy się jaka pojemność akumulatora pasuje do modelu naszego auta. Ważne pozostaje też to, jaki prąd rozruchowy jest tutaj zalecany.

Trzy typy akumulatorów do wyboru

Jeśli jesteśmy posiadaczami pojazdu o niezbyt skomplikowanych rozwiązaniach elektronicznych, skupmy się na poszukiwaniu akumulatorów z płynnym elektrolitem.

Jeśli zaś nasze auto jest bogato wyposażone ( w tym posiada system start/stop), skupmy się na poszukiwaniu akumulatorów wzbogaconych o technologię ECM.

Ostatni, trzeci typ akumulatorów określanych mianem AGM, dedykowany jest pojazdom hybrydowym lub autom niezbyt często eksploatowanym.

Skorzystajmy z wiedzy wyszukiwarek

Internet to prawdziwe królestwo wiedzy i dogodnych rozwiązań, dlatego warto skorzystać z jego zasobów, by poprzez specjalne wyszukiwarki spróbować dobrać odpowiedni akumulator do modelu naszego pojazdu i jego silnika.

Najprostszym rozwiązaniem będzie oczywiście zakup takiego samego akumulatora, ale nie zaszkodzi poszukać i innych, być może bardziej oszczędnych, rozwiązań.

Fachowym doradztwem służyć będą też pracownicy autoryzowanych punktów zajmujących się sprzedażą akumulatorów. Ci zaproponować mogą formułę wartości dodanych, do których zaliczyć można choćby przedłużoną gwarancję lub możliwość otrzymania pakietu assistance gratis.

Pamiętajmy jeszcze o jednym – pierwsza awaria akumulatora nie oznacza od razu konieczności jego wymiany. Spróbujmy podejść do problemu na spokojnie i spróbować najpierw doładować akumulator w aucie. Może to pomoże?

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKable rozruchowe
Następny artykułAutoalarm czy blokada skrzyni biegów?

Czy można żyć bez motoryzacji? W moim przypadku zdecydowanie NIE! Uwielbiam dłubać godzinami pod maską swojej wysłużonej Skody i nieustannie uczyć się nowych ciekawostek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ